Vykoupení z věznice Shawshank

Vykoupení z věznice Shawshank

Žánr: Drama    Rok: 1994      STÁHNOUTSHLÉDNOUT

Strach dělá z lidí vězně. Naděje jim dává křídla. Film natočený podle novely Stephena Kinga. Strhující příběh o přátelství, naději a moudrosti s velmi výraznými hereckými i charakterovými osobnostmi. Andy Dufresne (Tim Robbins) přichází do vězení v Shawshanku jako nový vězeň podezřelý z vraždy. Spřátelí se s doživotně odsouzeným Redem (Morgan Freeman) a společně se snaží přežít v nelidském prostředí vězeňského systému. Odmítají upadnout do rezignace a dodávají naději sobě i spoluvězňům. Film získal mnoho ocenění filmové kritiky a díky svému hluboce humánnímu poselství, skvělým hereckým výkonům a působivému zpracování byl 7 x nominován na Oscara - za nejlepší film, herce v hlavní roli (Morgan Freeman), nejlepší scénář, kameru, hudbu, střih a zvuk. (oficiální text distributora)

TRAILER K FILMU
MOŽNOSTI FILMU
SOCIÁLNÍ SÍTĚ


TAGY


Vykoupení z věznice Shawshank online ke shlédnutí. Vykoupení z věznice Shawshank download ke stažení. Vykoupení z věznice Shawshank cz titulky a český dabing. Shawshank Redemption download, trailer, avi

DALŠÍ FILMY Z ŽÁNRU Drama
Údolí stínů

Údolí stínů (2002)

V neděli 14. listopadu 1965 se ve vietnamském údolí Ia Drang poprvé střetli Američané s nepřáteli z komunistického severního Vietnamu. Tři sta devadesát pět amerických vojáků mělo proti sobě desetinásobný počet nepřátel, kteří navíc byli na svém území. Následné třídenní boje vstoupily do historie jako počátek vietnamské války... Film scenáristy a režiséra Randalla Wallace zachycuje nejen pekelnou bitvu, která se v "údolí stínů" rozpoutala, ale též pocity lidí, kteří se jí účastnili. Nebyli to jen američtí a vietnamští vojáci - dramatické události totiž prožívali na dálku i jejich nejbližší, zejména manželky. Nicméně hlavním hrdinou je plukovník Hal Moore (Mel Gibson), upřímně věřící katolík a otec pěti dětí, ale především vynikající voják a stratég, který se neobává ani těch nejnebezpečnějších situací.

Laurentie

Laurentie (2011)

Mladík Louis bydlí v Montrealu. Nemá žádné zájmy, skutečné přátele, ani sny. Jeho jediným koníčkem je sledování pornografie a sebeukájení. Louisova frustrace narůstá. Po přestěhování do nového bytu má navíc nového souseda, který je jeho pravým opakem: pohledný mladík je obklopen přáteli, je zábavný, je šťastný. V zakomplexovaném Louisovi tento muž vyvolává nové podněty, které mu nakonec promění život. Laurentie je dramatem o maximální vyprázdněnosti života v současné společnosti. Vnější i vnitřní drama Louisovy existenciální cesty je vyprávěno vytříbeným asketickým stylem prostřednictvím dlouhých záběrů a s pouhým minimem dialogů. Díky formálním aspektům lze snímek zařadit do proudu spirituální kinematografie. Laurentie nejednoduchým způsobem tématizuje sex, smrt i duchovní rozměr života. Svým vyzněním připomene snímek Bitva na nebi (Batalla en el cielo, 2005) režiséra Carlose Reygadase. (MFF Karlovy Vary)

Slepé slunečnice

Slepé slunečnice (2008)

Příběh jednoho z největších španělských filmových překvapení roku 2008 se odehrává téměř před sedmi dekádami v Galicii a jejím hlavním městě Orense. Právě zde Elena každý den zamyká dveře svého bytu, aby se ujistila, že nikdo neodhalí tajemství skryté uvnitř jeho zdí. Už léta zde totiž ukrývá svého manžela Ricarda, který se stal proti vlastní vůli svědkem brutálních politických perzekucí a za to mu nyní hrozí smrt. Tito dva ale nejsou jedinými obyvateli bytu. Ještě jsou zde jejich syn a dcera Lorenzo a Elenita. A také tito dva, byť ještě ve věku dospívání, musejí vést své malé životní boje, a to se stejnou vážností jako dospělí. I na ně totiž doléhá tlak nemilosrdné doby vlády generála Franka. A tak zatímco Lorenzo musí snášet ve škole tlak ze strany svého učitele, kněze, který je tajně zamilovaný do chlapcovy matky, Elenita se marně brání lásce k mladému komunistovi. Všechny tyto střípky se pak skládají do barvité a křehké vitráže dramatických osudů. (oficiální text distributora)

Navždy spolu

Navždy spolu (2012)

Novomanželé se zotavují z autonehody, při níž žena upadla do kómatu. Probouzí se s těžkou ztrátou paměti a její manžel se snaží znovu získat její srdce. (oficiální text distributora)

Kapitán Abu Raed

Kapitán Abu Raed (2007)

Abu Raed měl vždy velký sen - cestovat. Ale za hranice Jordánska se nikdy nedostal jinak než prstem na mapě, skrze stránky knížek či rozhovory s cestujícími, s nimiž se coby údržbář na letišti setkává už mnoho let každý den. A nyní je starý a osamělý a vše nasvědčuje tomu, že i tento sen nikdy nedojde naplnění jako mnohé ostatní. Jenže pak Abu jednoho dne nalezne kouzelnou čepici. Tedy ne, že by byla z pohádky, ale rozhodně se s ní dá dostat na velmi zajímavá místa. Je to totiž čepice kapitána letecké posádky. Dobráckého Abua ale na podvody neužije, a proto si čepici jen nasadí a prostě odejde domů. I tak ale magie pokrývky hlavy začne působit. Díky čepici si totiž Abua na ulici všimne malý chlapec ze sousedství, který hned všem svým kamarádům sdělí novinu, že u nich v čtvrti bydlí letecký pilot, a všichni se vydají za stárnoucím mužem na návštěvu. Tím se zrodí přátelství, které i letité tepny znovu dokáže naplnit nadějí a radostí ze života. V nezávislém, vysoce ceněném, láskyplném jordánském dramatu, které si odneslo trofej i z prestižního festivalu Sundance, v hlavní úloze exceluje čtyřiasedmdesátiletý Nadim Sawalha. (oficiální text distributora)


Výborný film Vykoupení z věznice Shawshank je tady online ke shlédnutí zdarma a také samozřejmě ke stažení. Hodně lidí hledá warez download, nebo megavideo online. Ale tady máte tento film naprosto zdarma online! Jsou tu i titulky, trailer a soundtrack k filmu Vykoupení z věznice Shawshank!