Vykoupení z věznice Shawshank

Vykoupení z věznice Shawshank

Žánr: Drama    Rok: 1994      STÁHNOUTSHLÉDNOUT

Strach dělá z lidí vězně. Naděje jim dává křídla. Film natočený podle novely Stephena Kinga. Strhující příběh o přátelství, naději a moudrosti s velmi výraznými hereckými i charakterovými osobnostmi. Andy Dufresne (Tim Robbins) přichází do vězení v Shawshanku jako nový vězeň podezřelý z vraždy. Spřátelí se s doživotně odsouzeným Redem (Morgan Freeman) a společně se snaží přežít v nelidském prostředí vězeňského systému. Odmítají upadnout do rezignace a dodávají naději sobě i spoluvězňům. Film získal mnoho ocenění filmové kritiky a díky svému hluboce humánnímu poselství, skvělým hereckým výkonům a působivému zpracování byl 7 x nominován na Oscara - za nejlepší film, herce v hlavní roli (Morgan Freeman), nejlepší scénář, kameru, hudbu, střih a zvuk. (oficiální text distributora)

TRAILER K FILMU
MOŽNOSTI FILMU
SOCIÁLNÍ SÍTĚ


TAGY


Vykoupení z věznice Shawshank online ke shlédnutí. Vykoupení z věznice Shawshank download ke stažení. Vykoupení z věznice Shawshank cz titulky a český dabing. Shawshank Redemption download, trailer, avi

DALŠÍ FILMY Z ŽÁNRU Drama
Život jedné dívky

Život jedné dívky (2003)

Moon je jedinečná, okúzľujúca, vzrušujúca. Moon je jedna z najžiadanejších osôb v pornopriemysle, ktorá neváha využiť svoje telesné prednosti v prípade, ak môže mať z toho osobný profit. Lenže rovnako zodpovedne ako k svojmu telu sa Moon správa aj k svojim najbližším. Blíži sa čas na predĺženie kontraktu, počas ktorého sa musí vysporiadať so zhoršujúcim sa stavom Parkinsonovej choroby svojho otca a popri tom čeliť doposiaľ najväčšej výzve svojho života. Do jej života náhodne vstúpil Kip, náhodná známosť, a prinúti tak Moon obzrieť sa za svojim životom a zhodnotiť, čo je pre ňu a jej najbližších najlepšie... (oficiální text distributora)

Otrok

Otrok (1998)

Jedného dňa sa v horúcom lete roku 1935 na virgínskej farme Vernona a Trixie Dabneyovocov objaví takmer storočný černoch Shadrach. Vrátil sa do svojho rodiska, odkiaľ ho v mladosti predali ako otroka do Alabamy, aby tu zomrel. Chudobný Vernon, živiaci svoju početnú rodinu nelegálnym pálením a predajom pálenky, chce pod tlakom svojej milovanej manželky splniť starcovo želania, aby ho pochovali na farme, hoci sa to nepáči miestnemu šerifovi, ktorý sa oháňa zákonom. Vďaka drobnému klamstvu sa mu to napokon podarí... (oficiální text distributora)

Drobné nehody

Drobné nehody (2002)

Malé katastrofy môžu spôsobiť veľké škody. Matka troch detí a oddaná manželka zomrie pri autonehode. Nemocničný zriadenec John, ktorý bol štyridsať rokov jej manželom, sa síce tvári suverénne, ale pod maskou silného muža tají nielen smútok a zmätok, ale aj ťažkú srdcovú chorobu. Na pohrebe sa zíde rodina, ktorej členovia sa navzájom už dávno odcudzili a každý z nich prežíva svoje vlastné malé-veľké katastrofy. Johnov brat Soren je tesár na invalidnom dôchodku, celé dni sa povaľuje na gauči a jeho manželka mu je neverná s inou ženou. Syn Tom je workoholik, ktorý dáva prednosť svojej stavebnej firme pred rodinou, a tak sa mu rozpadá manželstvo. Staršia dcéra Eva chce byť nezávislá, žije alternatívnym a slobodným životom, maľuje obrazy a píše japonskú poéziu haiku. Mladšia Marianne je otcov miláčik. Dávno má po dvadsiatke, ale ešte stále sa neodhodlala k osamostatneniu, nenašla pravú lásku a jedinou istotou jej života je povolanie profesionálnej gazdinej. Pre dôverný vzťah s otcom, ktorý sa po matkinej smrti ešte prehĺbil, ich Eva začne podozrievať z incestu. Každá z postáv je utopená vo svojich problémoch a vyriešiť ich dokážu až v bolestnej konfrontácii. Snímka je nakrútená strohým civilným štýlom, ktorý má blízko k zásadám Dogmy 95, vyznačuje sa autentickými hereckými výkonmi a životnými situáciami. Malé katastrofy sa stali najúspešnejším dánskym filmom roku 2001 a na MFF Berlinale získali Modrého anjela za najlepší európsky film. (oficiální text distributora)

Věříme v lásku

Věříme v lásku (2007)

Může už roky rozvedený pár svést ještě něco dohromady, zvlášť když si muž i žena našli ideální partnery? Může být šedivé velkoměsto svědkem činu čiré lásky? A kdo bude jejím adresátem – nemocná dcerka nebo někdo jiný? Čínské drama oceněné na letošním Berlinale za nejlepší scénář. [43. MFFKV 2008] Designér Lao a makléřka Mei jsou moderní čínský pár, který žije společně s Meinou pětiletou dcerou z předchozího manželství v pěkném bytě v Pekingu. Je to kosmopolitní rodina, ve které nic neskřípe a vše se vyvíjí přesně dle přání jejích členů. Jenže pak jednoho dne lékaři u dcerky Hehe objeví počáteční stádium smrtící leukémie. A tím se všechno mění. Hehe totiž může zachránit pouze transplantace kostní dřeně, a pochopitelně jen od identického dárce, kterých chodí po světě jen tuze málo. Zoufalá matka nakonec pochopí, že její dceru může spasit jen jedna jediná věc – sourozenec. A proto zkontaktuje svého bývalého muže s prazvláštním, přesto zcela direktivním přáním. I přes vzájemné antipatie, a ty jsou značné, musí společně zplodit dalšího potomka, který pak zachrání Hehe. Potíž ale je, že i exmanžel už má novou rodinu, a jeho partnerka, stejně jako Lao, se s podobnou situací jen těžko smíří. A čínské úřady navíc nepovolují druhého potomka. Situace se zdá být bezvýchodná a Hehe pomalu umírá v emocionálně vypjatém dramatu, jež si v loňském roce odneslo Zlatou arenu z festivalu v Pule a především pak Stříbrného medvěda za scénář a Cenu ekumenické poroty z mezinárodního filmového festivalu v Berlíně. (oficiální text distributora)

Síla lásky

Síla lásky (2005)

Sladká Laura je moderní pohádka, která sleduje křehkou, romantickou a mladou Lauru Mahler v období, kdy se rozhodne najít si v životě svou vlastní cestu. Jako mnoho mladých dívek touží mít výnosnou, naplňující práci, a jak všechny mladé dívky touží najít skutečnou lásku. Je přesvědčena že jí našla v Alexandru Saalfeldovi, atraktivním mladém potomku hotelové dynastie. Ale je doopravdy ten, kterého jí přichystal osud? Na pozadí rozkošné, romantické přírody v Alpínských horách, tato telenovela má všechny části, které uchopí divákovo srdce: krásné, rozervané hrdiny, moudré a složité postavy, fascinující designery, rozkošné sety a nekonečnou spleť citových vzletů a pádů. Připravte se na rozmanité rozbouřené bouřky lásky – a pamatujte, že slunce vychází po každé bouřce… (oficiální text distributora)


Zde můžete sledovat film Vykoupení z věznice Shawshank online a naprosto zdarma! Vyberte si megavideo, novamov, rapidshare, uloz.to, warez, czshare nebo sharerapid a stáhněte si ho download zdarma. CZ titulky k filmu a trailer jsou přiloženy. Je to opravdu skvělý film! Poslechněte a stáhněte si také Vykoupení z věznice Shawshank soundtrack k filmu download zdarma!.