Bathory

Bathory

Žánr: Drama    Rok: 2008      STÁHNOUTSHLÉDNOUT

Mimořádná osobnost Alžběty Báthoryové zaměstnává historiky už po staletí. Ještě dnes, bezmála čtyři sta let po její smrti se pohledy na její život a vinu rozcházejí. V Guinessově knize rekordů je uváděna jako největší vražedkyně v dějinách lidstva. Po přečtení publikovaných děl a prostudování historických materiálů jsem dospěl k odlišnému závěru. Podle mne byla tato renesanční, inteligentní a vzdělaná žena obětí těch, kteří prahli po jejím majetku.Film je příběhem o Alžbětě a její nenaplněné lásce k slavnému italskému malíři Caravaggiovi, o manželském poutu nejmocnějších uherských rodů Báthory a Nádašdy a o intrikách palatína Juraje Thurza.Věrně se držím všech historických údajů a známých faktů, ovšem do zaplňování bílých míst historie jsem zapojil svoji fantazii. (Juraj Jakubisko) (oficiální text distributora)

TRAILER K FILMU
MOŽNOSTI FILMU
SOCIÁLNÍ SÍTĚ


TAGY


Bathory online ke shlédnutí. Bathory download ke stažení. Bathory cz titulky a český dabing. download, trailer, avi

DALŠÍ FILMY Z ŽÁNRU Drama
Poslední kat

Poslední kat (2005)

Film se věnuje životnímu období 1933 - 1950 Alberta Pierrepointa, anglického kata. Ve svém oboru byl nejlepší a dokonce byl pověřen popravami německých válečných zločinců. Tuto práci vykonával s láskou a vždy měl na paměti, aby obsouzenci při výkonu trestu netrpěli a po smrti se jim dostalo náležité úcty, protože trest si již odpykali. Žádný sadistický vrah ale lidská bytost, která během těchto let pomalu dochází k přesvědčení, že smrt nic neřeší a sám proto podává rezignaci. Za zmínku stojí herecký výkon Timothyho Spalla. (Pizza)

Tangshan Dadizhen

Tangshan Dadizhen (2010)

27. júla 1976 mesto Ťan-šan zasiahne ničivé zemetrasnie. Sedemročné dvojčatá, dievča Fang-deng (Zi-feng Zhangová) a chlapec Fang-da (Zi-feng Zhangová), sú uväznení v troskách. Dievča bolo vždy fyzicky a emocionálne silnejšie. Vždy brata bránila pred posmechom alebo trápením zo strany iných detí. Aj teraz, keď zostali uväznení pod troskami, brata utešuje, aby sa nebál. Navrhuje hrať hru, spievať pesničku. Záchranári však zistia, že môžu zachrániť len jedno z detí. Len čo uvoľnia cestu pre jedno, druhé bude zavalené a takmer istotne zomrie. Záchranári vysvetlia desivú skutočnosť ich matke. Matka Li Yuan-ni (Fan Xu) stojí pred krutou voľbou - ktoré z detí bude musieť obetovať? Po minútach vnútorného boja sa vzdá dcéry, ale tá jej rozhodnutie počuje. Keď sa akcia skončí, matka považuje dcéru za mŕtvu. Dievčatko však zázrakom prežije a po niekoľkých dňoch ju oslobodí iný záchranársky tím. Skľúčená a citovo ranená nedokáže hovoriť o svojej matke ani bratovi. O otcovi vie, že zahynul. Považujú ju za sirotu a ujme sa jej rodina jedného zo záchranárov. V adoptívnej rodine a v relatívnom blahobyte Fang-deng (Jingchu Zhangová) dospeje, odcestuje do USA a tam sa vydá. Aj v dospelosti však zostáva citovo neistá a uzavretá. Žije ďaleko od svojej pravej matky Li Yuanni a brata Fang-da (Chen Li). Matka aj dcéra sú duševne poznamenané tragickou voľbou, ktorá rozdelila ich životy. Prichádza rok 2008 a s ním mohutné zemetrasenie v provincii Sečuan. Fang-deng sa vracia do Číny, aby sa ako dobrovoľníčka zúčastnila záchranných akcií. Znovu sa ocitne uprostred nedoziernej katastrofy a ľudského zúfalstva. Je svedkom situácií, kedy žiadne riešenie neprinesie úľavu všetkým, každé z nich niekoho zarmúti. Začína sa pozerať inak aj na svoju vlastnú dávnu traumu. Okamih, ktorý ju oddelil od pravej matky a brata, konečne prestáva vidieť očami sedmročného dievčatka ako ťažko zraňujúcu krivdu. A tak po 32 rokoch nájde cestu k svojej pôvodnej rodine. (oficiální text distributora)

Larmar och gör sig till

Larmar och gör sig till (1997)

Na psychiatrické klinice se potkávají Carl Akerblom, který zahlcuje patentní úřad vynálezy, jež před ním už někdo vymyslel, a který je znalec a obdivovatel Schuberta, s profesorem Voglerem, který je posedlý zakládáním spolků. Rozhodnou se spolu vytvořit převratné umělecké dílo na pomezí filmu a divadla. Pomáhá jim Akerblomova žena Pauline. Představení však končí neúspěchem a finančním krachem. A tak jedné noci stojí všichni tři tváří v tvář své průměrnosti, strachu ze smrti, jsou ničeni svými sexuálními obcesemi, aniž by byli schopni čelit spalující touze po "nesmrtelnosti" geniálních umělců. (mortak)

Veřejní nepřátelé

Veřejní nepřátelé (2009)

Veřejní nepřátelé jsou atraktivní i množstvím rovin, mezi kterými se jejich příběh pohybuje. Úspěšné tažení Dillingerovy bandy americkými bankami a postupně se utahující policejní smyčka na hrdlech jejích členů sice dominuje, ale vedle toho sledujete i Dillingerův intimní příběh, který je skoro stejně zajímavý jako jeho zločinecké eskapády, nebo válku o veřejné mínění, již lupič úspěšně svádí s etablující se FBI, která chce na jeho dopadení postavit smysl své existence. V přepadených bankách se choval jako jeho oblíbení filmoví hrdinové. K cizím penězům se navíc obvykle nedostával hrubým násilím, ale díky originálním nápadům realizovaným s neobvyklou drzostí. Z policejních pastí unikal zázrakem, a když už sklaply, nepředstavovaly pro něj problém ani mříže vězeňské cely. (oficiální text distributora)

Hanele

Hanele (1999)

Baladický příběh podle jedné z nejkrásnějších milostných novel Ivana Olbrachta "O smutných očích Hany Karadžičové". V malé židovské osadě na Podkarpatské Rusi žije dospívající dívka Hana Šafarová, zvaná Hanele. Vlivem nepřízně osudu a především kvůli vlastní naivitě příjde rodina prakticky o veškeré jmění. Hanele se rozhodne odejít spolu s dalšími mladými Židy do průmyslové Ostravy a tam se připravovat na cestu do země zaslíbené - Palestiny. Zamiluje se tu do zámožného obchodního cestujícího Ivo Karadžiče. Ten vystupuje jako bezvěrec a volnomyšlenkář. Nabízí Hanele sňatek, který však pro nábožensky přísně vedenou dívku nepřichází v úvahu. Pro svou lásku se dokáže Hanele odpoutat od víry svých předků a rozejít se s rodinou. Avšak nejen s ní, ale také s celou obcí, která jí dá pocítit hrůzu zatracení. (oficiální text distributora)


Výborný film Bathory je tady online ke shlédnutí zdarma a také samozřejmě ke stažení. Hodně lidí hledá warez download, nebo megavideo online. Ale tady máte tento film naprosto zdarma online! Jsou tu i titulky, trailer a soundtrack k filmu Bathory!