Tudorovci

Tudorovci

Žánr: Drama    Rok: 2007      STÁHNOUTSHLÉDNOUT

Hlavním hrdinou americko-irsko-kanadské historické série Tudorovci, prozatím desetidílné, je král Jindřich VIII. Tudor, druhý panovník v rodové linii, vládce Británie první poloviny 16. století. A je víc než nespravedlivé, že pokud ho někdo zná, pak především pro značně nestandardní počet jeho manželek a milenek. I když je pravda, že jich měl skutečně mnoho a také že ne každá sešla ze světa přirozenou smrtí. Ale takový už byl středověk. Každopádně na Jindřichovi VIII. jsou i zajímavější věci. Právě on totiž změnil do té doby neotřesitelné rozložení církevních sil v Evropě a výrazně oslabil nadvládu všemocného katolicismu. A kvůli komu myslíte, že to udělal? No samozřejmě, že kvůli ženě. Jmenovala se Anna Boleynová. A Jindřich byl kvůli ní ochoten čelit hněvu Říma coby zakladatel anglikánské církve.

TRAILER K FILMU
MOŽNOSTI FILMU
SOCIÁLNÍ SÍTĚ


TAGY


Tudorovci online ke shlédnutí. Tudorovci download ke stažení. Tudorovci cz titulky a český dabing. Tudors download, trailer, avi

DALŠÍ FILMY Z ŽÁNRU Drama
Útěk z Huang Shi

Útěk z Huang Shi (2008)

Děj filmu se odehrává v Číně roku 1937, kdy Japonsko pořádalo krvavé hony na čínské obyvatele. Britský novinář George Hogg (Jonathan Rhys Meyers - MATCH POINT) se snaží společně s australskou zdravotní sestrou Lee (Radha Mitchell - SILENT HILL) a s vůdcem čínským partizánů Chenem (Chow Yun Fat - TYGR A DRAK) zachránit zhruba 60 čínských zubožených dětí před nájezdy mocichtivých Japonců. A tak podnikají riskantní výpravu přes zrádné hory s nebezpečnými japonskými vojáky v patách. (maverick10)

The Wild Hunt

The Wild Hunt (2009)

Erik Magnusson sa nevie zmieriť s rozchodom. Hľadá milovanú Evelyn, ktorá však – podobne ako jeho brat Bjorn – pred skutočnosťou rada uniká do sveta hry. Aktuálne je totiž jednou z hlavných účastníčok hry LARP (live action role-playing), ktorá naživo v prírode inscenuje stredovekú realitu bojov o moc medzi Keltmi a Vikingami. Erik neváha vstúpiť do hry, najprv sa však musí upísať bratovi a jeho Vikingom. Evelyn medzitým uprostred hry zviedol šaman Murtagh, charizmatický líder barbarov. Dochádza k stretu rôznych „úrovní“ skutočnosti a hry, reality a fantázie, hlavní protagonisti strácajú súdnosť a schopnosť dodržiavať ešte nejaké pravidlá... Prebudená animalita sa už nedá udržať na uzde. Divoký lov sa odohráva v prostredí pseudostredovekej dediny z hry Duché de Bicolline, ktorú postavili neďaleko mesta Shawinigan v Quebecu a ktorá reálne slúži hrám LARP. Jednu z hlavných postáv príbehu, Bjorna – vodcu Vikingov a majiteľa Thorovej sekery Mjolnir, si napísal spoluscenárista a veľký hráč Mark Antony Krupa. (Artfilm)

Rytmus života

Rytmus života (2006)

Po stopách snímku Dobrý Will Hunting či pozoruhodného Procitnutí v Garden State se ubírá i toto drama, zobrazující příběh dospívajícího muže, který se dostal na osudovou křižovatku a nyní musí rozhodnout, kudy se vydat dál. Andy Venable, devatenáctiletý, životem bloumající snílek, pracuje přes den pro svého upjatého otce ve skladu obchodu a v noci pak řádí za bubny v heavymetalové kapele. Jeho jediným momentálním cílem je splnit přání nemocné matce – ta, jako pravověrná katolička, by se ráda před smrtí alespoň jednou setkala s papežem. A zatímco Andy pracuje na tomto zjevně nemožném úkolu, zamiluje se do dívky, která je úplně mimo jeho ligu. A navíc se na něho zaměří dva producenti z Broadwaye, kteří v mladíkovi tuší ohromný talent. Drama debutujícího režiséra a scenáristy Patricka Hogana si v roce 2006 odneslo ceny z filmových festivalů v Atlantě a Phoenixu, v hlavní roli zde koncert rozehrává talentovaný Phillip Vaden. (oficiální text distributora)

Můj Winnipeg

Můj Winnipeg (2007)

Náměsíčnost, koně zamrzlí v řece, cizí nocležníci, sláva a pád hokejového klubu ve městě, k němuž vzhlížel i spiritista a spisovatel A. C. Doyle. Subjektivní dokumentární snímek od režiséra Nejsmutnější hudby světa byl na MFF v Torontu 2007 vyhlášen za nejlepší kanadský film. [43. MFFKV 2008] (oficiální text distributora)

Můj svět

Můj svět (2003)

Tloustnoucí a plešatící Harvey Pekar žije monotónní a ubíjející život tuctového nemocničního úředníka. A o svém životě vytvořil komiks, který se stal kultem. (oficiální text distributora)


Tudorovci je opravdu skvělé a dojemné drama s nápaditým scénářem. Pokud hledáte zajímavý a kvalitní film s trochou humoru, Tudorovci ke stažení vás určitě nezklame. Obzvlášť, když si stáhnete i titulky nebo rovnou film s cz dabingem.