Osvětim: nacisté a konečné řešení

Osvětim: nacisté a konečné řešení

Žánr: Dokumentární    Rok: 2005      STÁHNOUTSHLÉDNOUT

Dokumentární cyklus BBC. I. Překvapivé začátky: Osvětim... Toto slovo připomíná dějiště největší masové vraždy v dějinách. Je to příběh o vzniku a fungování největšího koncentračního tábora, o lidském utrpení a o mentalitě pachatelů. Je to historie založená na dokumentech, objevených teprve po otevření archivů ve východní Evvropě a na rozhovorech s lidmi, kteří tam byli, včetně příslušníků SS. První díl dokumentárního cyklu z produkce televize BBC vypráví o zrodu tohoto tábora a o nacistickém plánu masového vyhlazování. Tento plán byl jednou z nejhanebnějších taktik v celé historii. Nacisté jej nazvali "konečné řešení". Vyhlazení Židů.

TRAILER K FILMU
MOŽNOSTI FILMU
SOCIÁLNÍ SÍTĚ


TAGY


Osvětim: nacisté a konečné řešení online ke shlédnutí. Osvětim: nacisté a konečné řešení download ke stažení. Osvětim: nacisté a konečné řešení cz titulky a český dabing. Auschwitz: The Nazis and the 'Final Solution' download, trailer, avi

DALŠÍ FILMY Z ŽÁNRU Dokumentární
Znásilnění: Utrpení žen v Kongu

Znásilnění: Utrpení žen v Kongu (2007)

Dokument HBO nás zavádí do válkou zničeného Konga, kde od r. 1998 byly statisíce žen znásilněny vojáky z obou znepřátelených stran. Filmařka Lisa F. Jacksonová natočila strhující snímek o traumatizovaných obětech násilí, jež strach a zahanbení nutí mlčet. Dokument z původní produkce HBO nás zavádí do válkou zničené Demokratické republiky Kongo, kde od roku 1998 zahynuly čtyři miliony lidí a statisíce žen bylo uneseno, znásilněno a mučeno nejen zahraničními vojáky, ale i těmi, kdo je měly chránit - členy konžské armády. Filmařka Lisa F. Jacksonová, držitelka ceny Emmy, která byla v pětadvaceti sama znásilněna třemi muži, se se štábem vydala hluboko na území Konga, aby zjistila, co se tam stalo a proč. Hovořila nejen s mírovými aktivisty, lékaři a se dvěma skupinami násilníků, kteří jsou stále vojáky konžské armády, a o tom, co dělali, vyprávějí s děsivou upřímností, ale hlavně se setkala s traumatizovanými oběťmi znásilnění. Se ženami, které sice za své ponížení nemohou, ale rodiny i společnost je považují za pošpiněné a zavrhují je. Strach i zahanbení, jež ty, co znásilnění přežily, dodnes prožívají, je nutí mlčet a svět je k jejich utrpení lhostejný… (oficiální text distributora)

Joe Strummer

Joe Strummer (2007)

Dokumentárny film o frontmanovi kultovej skupiny The Clash. Film známeho režiséra hudobných dokumentov a videoklipov Juliena Templa je poctou ústrednej osobnosti britstkej hudby, frontmanovi skupiny The Clash Joeovi Strummerovi. Na speváka, gitaristu a autora piesní, ktorý zomrel v roku 2007, v dokumente spomínajú jeho kolegovia z The Clash a ďalších skupín, v ktorých pôsobil, ale aj ďalšie osobnosti, ktoré hudobne, či inak ovplyvnil, ako napríklad Bono Vox z U2, Anthony Kiedis a Flea z Red Hot Chilli Peppers, ale aj herci Johnny Depp, Matt Dillon a Steve Buscemi. (oficiální text distributora)

Kurt & Courtney

Kurt & Courtney (1998)

Tragická smrt sedmadvacetiletého leadera, zpěváka, textaře a kytaristy skupiny Nirvana Kurta Cobaina v roce 1994 byla úředně označena za sebevraždu. Dokumentarista Nick Broomfield ale ve svém filmu Kurt & Courtney naznačuje i jiné eventuality a pátrá po okolnostech zpěvákovy podle něj ne úplně jasně vysvětlené smrti. (oficiální text distributora)

Baskický míč. Kůže proti kameni

Baskický míč. Kůže proti kameni (2003)

Dokumentární film je založen na více než 70 výpovědích na téma baskického konfliktu. Autor nahlíží problém separatismu, který byl zatím většinou redukován na ozbrojený boj teroristické organizace ETA, z různých perspektiv a ukazuje jeho složitou podstatu. Julio Medem natáčel tento film s přesvědčením, že baskický strom je napadený vážnou chorobou od kořenů až po větve a že tato choroba má politický charakter. V době natáčení politický dialog úplně zamrzl a Julio Medem se ho chtěl pokusit oživit. Uznává, že nikdo nemá monopol na pravdu. Lze se ale společně snažit takovou pro všechny přijatelnou pravdu poskládat. Jedině tak se dosáhne stavu, kdy každý bude moci svobodně a beze strachu vyjádřit právě svůj díl pravdy. (FebioFest)

Zapomenuté transporty do Lotyšska

Zapomenuté transporty do Lotyšska (2007)

Režisér Lukáš Přibyl se ve svém dokumentu věnuje transportům Židů a Židovek do ghetta v lotyšské Rize a do tamějšího lágru Salaspils, o němž se mluví méně často než o jiných pracovních, koncentračních a vyhlazovacích táborech. V roce 1942 do něj bylo deportováno na tři tisíce lidí z Čech a Moravy, mužů, žen a dětí. V dokumentu vypovídají přeživší z Československa, Německa a Rakouska, kteří dnes žijí na různých kontinentech. Jejich příběhy doprovázejí archivní záběry míst, o nichž vyprávějí, fotografie obětí i jejich vrahů a detaily důležitých dokumentů. Vzpomínky deportovaných nepatří pouze dnům naplněným smutkem a krutostí, ale i přátelství, láskám či tématům, jako je sexualita a menstruace. Paměti zpovídaných tak skládají mentální mapu, na níž se nepolarizuje zlo a dobro, ale kde se tyto kategorie proplétají ve vztahu k lidských charakterům, národnostem a k jejich životním motivacím. Film tedy není pouze připomínkou toho, že deportační vlaky odjížděly i na východ, ale především varovným světlem v době, kdy někteří lidé ještě stále zpochybňují holocaust. (oficiální text distributora)


Chcete shlédnout film Osvětim: nacisté a konečné řešení online zdarma? Doporučuji vám tento web - Můžete zde stáhnout film zdarma nebo sledovat Osvětim: nacisté a konečné řešení online přes megavideo, novamov, warez nebo rapidshare. Je zde i soundtrack, titulky a trailer!