Osvětim: nacisté a konečné řešení

Osvětim: nacisté a konečné řešení

Žánr: Dokumentární    Rok: 2005      STÁHNOUTSHLÉDNOUT

Dokumentární cyklus BBC. I. Překvapivé začátky: Osvětim... Toto slovo připomíná dějiště největší masové vraždy v dějinách. Je to příběh o vzniku a fungování největšího koncentračního tábora, o lidském utrpení a o mentalitě pachatelů. Je to historie založená na dokumentech, objevených teprve po otevření archivů ve východní Evvropě a na rozhovorech s lidmi, kteří tam byli, včetně příslušníků SS. První díl dokumentárního cyklu z produkce televize BBC vypráví o zrodu tohoto tábora a o nacistickém plánu masového vyhlazování. Tento plán byl jednou z nejhanebnějších taktik v celé historii. Nacisté jej nazvali "konečné řešení". Vyhlazení Židů.

TRAILER K FILMU
MOŽNOSTI FILMU
SOCIÁLNÍ SÍTĚ


TAGY


Osvětim: nacisté a konečné řešení online ke shlédnutí. Osvětim: nacisté a konečné řešení download ke stažení. Osvětim: nacisté a konečné řešení cz titulky a český dabing. Auschwitz: The Nazis and the 'Final Solution' download, trailer, avi

DALŠÍ FILMY Z ŽÁNRU Dokumentární
Earth

Earth (2007)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

Behind the Mask

Behind the Mask (2006)

Pod maskou. Film o Animal Liberation Front. Součástí je i svědectví paní, která se nechala zaměstnat v laboratoři (oblíbila si opici, kterou tam pak otrávili), aby získala důkazy pro boj proti ní. (Qása)

Restrepo

Restrepo (2010)

National Geographic nás po několikáté zavede do nebezpečných končin tohoto světa. Restrepo nespustí oči z amerických vojáků v afghánském údolí Korangal, ve kterém hlavní tvůrci filmu strávili rok svého života. Film amerického žurnalisty Sebastiana Jungera a britského fotografa Tima Hetheringtona získal cenu poroty za Nejlepší dokumentární film v Sundance. (SydneyB)

Kapitalismus - Naše vylepšená receptura

Kapitalismus - Naše vylepšená receptura (2010)

„Kdo nekrade, nezbohatne." „U nás sebou hned po revoluci hodili jako první chytří hoši." „Kdybych těch příležitostí nevyužil, byl bych blbý. A kdo je nevyužívá, právě takový je." To je jen pár „moudrostí", které ve filmu pronášejí někteří z dnešních nejbohatších Rumunů. Určitě nás mají o čem poučit, protože ke svému bohatství přišli neuvěřitelně rychle po protikomunistické revoluci v 1989. Dobře, většina z nich (vlastně téměř všichni) patřila do bývalých stranických anebo estébáckých struktur. „No a co?" reagují všichni. „Taková byla doba, přizpůsobili jsme se. Stejně jako dnes. Kdo se přizpůsobuje nejvíc a nejrychleji, má vyhráno, a my to umíme." Téma filmu nám režisér servíruje v docela vtipné podobě. Tok rozhovorů s magnáty rámuje vymyšleným návratem mrtvého Ceausesca a využitím záběrů z před- a porevolučních časů, ke zdůraznění specifičnosti nekonečného rumunského „přechodu k demokracii" používá krátké a stejně ironické animované sekvence, na příkladu jedné soukromé bulvární televizní stanice zdůrazňuje roli rumunských médií. To všechno pak doplňuje záběry z ulic současné Bukurešti, dokonce si z novopečených oligarchů dovoluje (slovy i beze slov) utahovat. Přesto nás to nezbaví (Alexandru Solomon si to ani nepřeje) hořkého pocitu, že se korupce kolem nás stala nejen každodenní, až „normální" záležitostí, hlavním zdrojem rychlého obohacení „chytrých hochů", ale dokonce i těžko popiratelnou „zákonitostí". Žijeme ve světě, kde nás sami zlodějové poučují, že „nedosáhneme úspěchu, dokud nebudeme krást". K tomuto hořkému pocitu se přidává ještě něco: můžeme točit o korupci tolik dokumentů, kolik budeme chtít, žádná televize je ale nejspíš stejně nebude vysílat (a už určitě ne v hlavním vysílacím čase), protože média jsou v rukou autorů výše uvedených „moudrostí". A ti se nemají čeho bát, proto si v rámci dokumentu o korupci dovolují se svými „chvályhodnými" činy dokonce i pochlubit. Ještěže jsou na světě filmové festivaly... - Mircea Dan Duta (Letní filmová škola)

Náš denní chléb

Náš denní chléb (2005)

Jaký je náš „denní chléb"? Režisér Nikolaus Geyrhalter ve svém dokumentu přináší téměř lyrickou, zároveň však děsivě chladnou impresi obrazů a informací ze současného zemědělského průmyslu. Bezchybné kompozice souvisejí s dokonale mechanizovaným a hygienickým způsobem práce, kde člověk zastává už jen minimální úkoly. Na rozdíl od stroje nedokáže lidská síla pracovat bez zastavení. Stroj pracuje nepřetržitě, jeho úkony jsou neměnné a synchronizované s ostatními činnostmi, takže i produkty jsou potom zcela symetrické a na první pohled identické. Přes výkonnost strojů jako by dokument pátral po posledních představitelích jedinečného, byť omylného lidského faktoru. Režisér střídá sekvence záběrů práce strojů s obrazy přestávek dělníků, odehrávajících se téměř výlučně o samotě a beze slov, která by stejně zanikla v nepřestávajícím šumění strojů. Výmluvné záběry na vozíky bez řidičů ošetřující v obřích sklenících zeleninu, na oplodnění krav připravované v laboratoři nebo na porážku dobytka „humánními" stroji se totiž obejdou zcela bez komentáře. (oficiální text distributora)


Výborný film Osvětim: nacisté a konečné řešení je tady online ke shlédnutí zdarma a také samozřejmě ke stažení. Hodně lidí hledá warez download, nebo megavideo online. Ale tady máte tento film naprosto zdarma online! Jsou tu i titulky, trailer a soundtrack k filmu Osvětim: nacisté a konečné řešení!