Osvětim: nacisté a konečné řešení

Osvětim: nacisté a konečné řešení

Žánr: Dokumentární    Rok: 2005      STÁHNOUTSHLÉDNOUT

Dokumentární cyklus BBC. I. Překvapivé začátky: Osvětim... Toto slovo připomíná dějiště největší masové vraždy v dějinách. Je to příběh o vzniku a fungování největšího koncentračního tábora, o lidském utrpení a o mentalitě pachatelů. Je to historie založená na dokumentech, objevených teprve po otevření archivů ve východní Evvropě a na rozhovorech s lidmi, kteří tam byli, včetně příslušníků SS. První díl dokumentárního cyklu z produkce televize BBC vypráví o zrodu tohoto tábora a o nacistickém plánu masového vyhlazování. Tento plán byl jednou z nejhanebnějších taktik v celé historii. Nacisté jej nazvali "konečné řešení". Vyhlazení Židů.

TRAILER K FILMU
MOŽNOSTI FILMU
SOCIÁLNÍ SÍTĚ


TAGY


Osvětim: nacisté a konečné řešení online ke shlédnutí. Osvětim: nacisté a konečné řešení download ke stažení. Osvětim: nacisté a konečné řešení cz titulky a český dabing. Auschwitz: The Nazis and the 'Final Solution' download, trailer, avi

DALŠÍ FILMY Z ŽÁNRU Dokumentární
Antifa: Chasseurs de Skins

Antifa: Chasseurs de Skins (2008)

Francouzský dokument o militantním antinacismu v Paříži osmdesátých let 20. století. Neustálé rasové násilí donutilo mladé Francouze zorganizovat se do skupin, ve kterých neonacisty a skinheady doslova lovili. Odtud vznikla i přezdívka Chasseurs, což znamená lovci. V dokumentu je velké množství autentických záběrů přímo z ulic. (RomeroIsGod)

Matčina odvaha

Matčina odvaha (2009)

Dokumentární snímek Matčina odvaha je portrétem ženy, která se zoufale snaží pochopit komplikovaný stav, ve kterém se nachází její jedenáctiletý autistický syn. Margret Dagmar Ericsdottirová si vybudovala skvělé postavení v obchodní branži. Poté, co byl jejímu čtyřletému synovi diagnostikován autismus, rezignovala na kariéru a veškerý čas věnovala jenom jemu. Sledujeme ji, jak cestuje do různých zemí v Evropě i Americe a potkává se s vědci či terapeuty, zabývajícími se touto nemocí. Zároveň hovoří s dalšími rodiči stejně postižených dětí, aby si vyslechla jejich příběhy a poznala další lidi, kteří se stejně jako ona snaží překonat hranice mezi nemocným dítětem a vnějším světem. Na každé zastávce objevuje nový pohled na těžko pochopitelnou diagnózu, čímž se neustále proměňuje její postoj k budoucnosti a vyhlídkám malého Keliho. Získává naději, že se nabízí více možností pomoci, než se původně předpokládalo. U autismu nejsou známy příčiny, ani jej nelze léčit, ale postihuje jedno dítě ze sto padesáti. Jeho hlavními znaky jsou společenské a komunikační omezení a stereotypní a repetitivní chování. Tato „záhadná" nemoc se v poslední době stala poměrně diskutovaným tématem. Snímek se ji i proto snaží představit publiku a pomoci mu jí porozumět a celkově tak zlepšit povědomí a informovanost o této problematice. Sám režisér říká, že ho vždy zajímaly projekty, které se věnují lidem, jež společnost marginalizuje a staví na okraj, protože se do „normálního" života nehodí. (To potvrzují starší Fridrikssonova díla jako Děti přírody, 1991 či Andělé všehomíra, 2000.) S lidmi trpícími autismem pracoval již ve svém předchozím snímku Niceland (2004). Zaujala ho jejich upřímnost a čestnost a plánoval se jim v budoucnu více věnovat. Proto se zájmem přijal nabídku podílet se právě na snímku Matčina odvaha. Hlas vypravěče patří ve filmu Kate Winsletové. (Letní filmová škola)

Cocaine Cowboys II: Hustlin' with the Godmother

Cocaine Cowboys II: Hustlin' with the Godmother (2008)

Vitajte vo svete drog 2! Pokračovanie prvej časti úspešného dokumentu je natočené v podobnom štýle, teda je rovnako šokujúce a prekvapivé. Tento krát sa film venuje iba Grislelde Blanco (tiež prezývanej „Godmother“), ktorá bola predstavená už v prvom filme. Jej život je prerozprávaný a „rozpitvaný“ dopodrobna v podaní ľudí, ktorí k nej boli najbližšie. Nechýbajú ani podrobné techniky, stratégie, proste to, na čo už sme zvyknutí. (samuelsson)

Tatínek

Tatínek (2004)

Film Tatínek je celovečerním portrétem známého českého autora, herce, textaře, scenáristy Zdeňka Svěráka. Film společně natočili tvůrcův syn, režisér Jan Svěrák, a jeho kolega Martin Dostál. Divák má možnost poznat kouzlo mnoho desítek let trvající sounáležitosti, na jejíchž zákonech stojí úspěch slavného divadelního cimrmanovského souboru. Pohled do dětství odhalí neznámé odrazy osobních prožitků Zdeňka Svěráka ve filmech, které podle jeho scénářů vznikly. (oficiální text distributora)

Kam se hrabe Hollywood

Kam se hrabe Hollywood (2008)

Roku 1971 byl v Austrálii zaveden věkově odstupňovaný systém přístupnosti filmů. V tom momentu se začala psát divoká a neuvěřitelná historie tamní béčkové žánrové produkce orientované na dospělé publikum. V následujících letech tak byla kinematografie obohacena nejen o mezinárodně proslulou sérii Šílený Max (Mad Max), ale také o desítky dalších akčních snímků, fantaskních hororů, lechtivých komedií, nekorektních burlesek i exploatačních filmů. Celovečerní dokument Kam se hrabe Hollywood odhaluje zákulisí i dobový kontext této kritikou a odbornou literaturou přehlížené produkce. Tematicky zaměřené kapitoly dávají prostor výživným ukázkám z citovaných filmů, ale především celé řadě herců, hereček, režisérů a producentů. V jejich vzpomínkách ožívá doba plná maximálního tvůrčího odhodlání, radosti z provokace a také ochoty riskovat peníze, dobrou pověst i vlastní život pro několik spektakulárních záběrů. (MFF Karlovy Vary)


Chcete shlédnout film Osvětim: nacisté a konečné řešení online zdarma? Doporučuji vám tento web - Můžete zde stáhnout film zdarma nebo sledovat Osvětim: nacisté a konečné řešení online přes megavideo, novamov, warez nebo rapidshare. Je zde i soundtrack, titulky a trailer!