Osvětim: nacisté a konečné řešení

Osvětim: nacisté a konečné řešení

Žánr: Dokumentární    Rok: 2005      STÁHNOUTSHLÉDNOUT

Dokumentární cyklus BBC. I. Překvapivé začátky: Osvětim... Toto slovo připomíná dějiště největší masové vraždy v dějinách. Je to příběh o vzniku a fungování největšího koncentračního tábora, o lidském utrpení a o mentalitě pachatelů. Je to historie založená na dokumentech, objevených teprve po otevření archivů ve východní Evvropě a na rozhovorech s lidmi, kteří tam byli, včetně příslušníků SS. První díl dokumentárního cyklu z produkce televize BBC vypráví o zrodu tohoto tábora a o nacistickém plánu masového vyhlazování. Tento plán byl jednou z nejhanebnějších taktik v celé historii. Nacisté jej nazvali "konečné řešení". Vyhlazení Židů.

TRAILER K FILMU
MOŽNOSTI FILMU
SOCIÁLNÍ SÍTĚ


TAGY


Osvětim: nacisté a konečné řešení online ke shlédnutí. Osvětim: nacisté a konečné řešení download ke stažení. Osvětim: nacisté a konečné řešení cz titulky a český dabing. Auschwitz: The Nazis and the 'Final Solution' download, trailer, avi

DALŠÍ FILMY Z ŽÁNRU Dokumentární
Dig!

Dig! (2004)

Celovečerní dokument, natáčený celých sedm let, o muzikantech Antonu Newcombovi, který vede skupinu Brian Jonestown Massacre, a Courtneym Taylorovi ze skupiny The Dandy Warhols - o dvou kamarádech a zároveň největších rivalech. Od chvíle, kdy se obě nadějné kapely poprvé potkaly, je spojila touha nepodlehnout vkusu nahrávacího průmyslu a nenechat se jím semlít. Každá z nich ale nakonec ve světě, kde jediným diktátem je zisk, dopadla úplně jinak. Film, který byl sestříhán z 1500 hodin natočeného materiálu, sleduje především legendární undergroundovou postavu Antona Newcomba a odhaluje v něm zásadního, i když nepříliš známého umělce, který ovlivnil mnohé další. Film klade otázky, jaká je cena slávy a kompromisu, cena, která se musí zaplatit za absolutní nezávislost, ale vypráví také o destrukci současného showbyznysu a sebedestrukci umělce. Zároveň přináší autentické drama, které je mnohem silnější než jakýkoliv hraný film o rockové hudbě, jenž byl kdy natočen. (MFF Karlovy Vary) (oficiální text distributora)

Chevolution

Chevolution (2008)

Slávna fotografia Che Guevaru od Alberta Kordu sa už dávno stala súčasťou popkultúry. Portrét Che sa objavuje na všetkom možnom, od tričiek, až po cigaretové krabičky a pivové fľaše. Menej je však už známe o tom, ako táto fotografia vznikla, prečo si získala toľkú slávu, a čo vlastne reprezentuje. Dokumentárny film Chevolution, skúma fenomén Che Guevaru a jeho portrétu z rôznych strán, od revolucionárovej mladosti, cez jeho osudové stretnutie s Fidelom Castrom a kubánsku revolúciu, až po jeho snahy o zmenu v iných krajinách sveta. Neostáva však len pri životopisných údajoch, ale skúma aj okolnosti vzniku jednej z najznámejších fotografií všetkých čias a spôsob, akým sa obraz Che niekoľko rokov po svojom vzniku rozšíril do celého sveta. (oficiální text distributora)

Doors - When Youre Strange

Doors - When Youre Strange (2009)

První celovečerní dokumentární film o sku-pině The Doors napsal a režíroval Tom DiCillo a komentář namluvil Johnny Depp. Tvůrci v něm odkrývají dosud nezveřejněné záběry proslulé čtyřčlenné rockové kapely. Snímek staví na záběrech natočených v letech 1966 - 1971, tedy od vzniku kapely až do smrti Jima Morrisona. Zobrazuje kým skupina The Doors byla a čím se stala. DiCillo nahlíží do světa slávy, drog a alko-holu, jenž jsou s kapelou spojovány, zaměřuje se ale zároveň na její oddanost rockové hudbě. Vedle výstřelků Jima Morrisona je to také příběh Raye Manzareka, Robbyho Kriegera a Johna Densmora – muzikantů, jejichž důraz na uměleckou svobodu a odmítání kompromisu inspiroval nejednu generaci. Raye Manzare-ka a Robbyho Kriegera, dva ze zakladatelů The Doors, můžete vidět již v červenci naživo: 13. vystoupí s doprovodnou kapelou v pražském Kongresovém centru a můžete se těšit na všechny známé hity The Doors. (oficiální text distributora)

Občan Havel

Občan Havel (2007)

Film Občan Havel nahlíží do zákulisí politických i soukromých dramat prezidentského období Václava Havla. Diváci uvidí jeho nervozitu při první volbě českého prezidenta či trápení při nácviku prezidentské děkovací řeči, poznají, že umí recitovat Šrámkův Stříbrný vítr nebo nalít Miloši Zemanovi becherovku. Kamera jej ale sleduje i v situacích, kdy se dokáže pěkně rozčílit a zanadávat na špatně ušité košile. Ve filmu bude také konečně rozluštěno několik dlouholetých záhad české politiky – jak se podařilo Václavu Klausovi proniknout do jazzového klubu a kdo posadil Jacquese Chiraca vedle první dámy. Stejně jako v životě Václava Havla hrají ve filmu důležitou roli obě jeho manželky, Olga a Dagmar, objeví se zde jeho přátelé a spolupracovníci, světoví i čeští politici, ale i členové skupiny Rolling Stones. Režisér Pavel Koutecký začal film natáčet v roce 1992 a sledoval prvního českého prezidenta více než třináct let. Premiéry svého nejzajímavějšího a největšího filmu se bohužel Koutecký nedočkal. Po jeho tragické smrti na jaře 2006 se dokončení filmu ujal režisér Miroslav Janek spolu se svou ženou, střihačkou Toničkou Jankovou. (oficiální text distributora)

Planet B-Boy

Planet B-Boy (2007)

Kdo je vlastně b-boy? Může jím být dvanáctiletý blonďáček z Paříže, mladík z Jižní Koreji, který má před sebou vojenskou službu, japonský prodavač čaje... Co se mainstreamové kultury týče, podle ní breakdance zmizel někdy v osmdesátých letech minulého století, zničen komercializací a přílišnou sebeprezentací. Avšak toto před třemi dekádami v Bronxu zrozené akrobatické umění nejen že přežilo, ale dokonce se vydalo do světa. Kinetický dokument Bensona Leeho se zaměřuje na skupiny z Francie, Japonska, Koreji a Spojených Států během jejich příprav na mezinárodní, každoročně pořádanou breakařskou soutěž, takzvanou Bitvu roku. Tanečníci vyprávějí své osobní příběhy a předvádějí, jak doplňují klasický b-boy styl o svou národní identitu. Vše kulminuje oslnivým soubojem neuvěřitelných dovedností a zběsilých pohybů. (oficiální text distributora)


Byli jste na premiéře filmu Osvětim: nacisté a konečné řešení v kině? Ne? Tak to napravjte a určitě si na tento skvělý film zajděte. Nebo můžete sledovat zde a film si stáhnout zdarma i s titulkami a cz dabingem. Osvětim: nacisté a konečné řešení má totiž velké ambice stát se nejlepším filmem roku!