Osvětim: nacisté a konečné řešení

Osvětim: nacisté a konečné řešení

Žánr: Dokumentární    Rok: 2005      STÁHNOUTSHLÉDNOUT

Dokumentární cyklus BBC. I. Překvapivé začátky: Osvětim... Toto slovo připomíná dějiště největší masové vraždy v dějinách. Je to příběh o vzniku a fungování největšího koncentračního tábora, o lidském utrpení a o mentalitě pachatelů. Je to historie založená na dokumentech, objevených teprve po otevření archivů ve východní Evvropě a na rozhovorech s lidmi, kteří tam byli, včetně příslušníků SS. První díl dokumentárního cyklu z produkce televize BBC vypráví o zrodu tohoto tábora a o nacistickém plánu masového vyhlazování. Tento plán byl jednou z nejhanebnějších taktik v celé historii. Nacisté jej nazvali "konečné řešení". Vyhlazení Židů.

TRAILER K FILMU
MOŽNOSTI FILMU
SOCIÁLNÍ SÍTĚ


TAGY


Osvětim: nacisté a konečné řešení online ke shlédnutí. Osvětim: nacisté a konečné řešení download ke stažení. Osvětim: nacisté a konečné řešení cz titulky a český dabing. Auschwitz: The Nazis and the 'Final Solution' download, trailer, avi

DALŠÍ FILMY Z ŽÁNRU Dokumentární
Žijeme na veřejnosti

Žijeme na veřejnosti (2009)

S touhou prosadit se ve světě moderních technologií přijíždí v roce 1984 do New Yorku ambiciózní mladík Josh Harris. O devět let později zakládá Pseudo.com, interaktivní internetovou televizi. Multimilionář a propagátor komunikace po síti přezdívaný Warhol internetu si užívá rychle nabyté popularity, zároveň je ale stále o krok napřed. Na samém konci tisíciletí přichází s přelomovým projektem Quiet: We Live in Public (Tiše: Žijeme na veřejnosti). V rozsáhlém podzemním prostoru vytváří společnost s vlastními zákony, do které pozve stovku nadšenců, aby na třicet dní podřídili své životy všudypřítomným kamerám. Orwellovské lidské terárium později aplikuje na vlastní soukromí. Z pěti tisíc hodin materiálu natáčených po dobu deseti let se Ondi Timonerové podařilo vytvořit fascinující portrét vizionáře, jenž se stal odstrašujícím případem internetové evoluce. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

Real je naše vášeň

Real je naše vášeň (2005)

Pět příběhů z fotbalového prostředí ukazuje tento sport i v momentech, které normálně nevidíme. Real Madrid, jeden z nejúspěšnějších fotbalových klubů, se představuje ve směsici fikce a reality, v zábavných i dojemných momentech, které zaručeně strhnou každého sportovního fanouška. (oficiální text distributora)

Připraveni

Připraveni (1952)

Filmová reportáž z letního výcvikového tábora Svazu pro spolupráci s armádou Svazarmu, kde se setkáváme s mnoha mladými chlapci i děvčaty, kteří pochopili nutnost pečlivé přípravy k obraně mírového budování a zapojili se do branných kroužků, v nichž vedle předvojenské přípravy najdou i příležitost ke sportu, utužení fysické zdatnosti a radostné chvíle družného soužití v přátelském kolektivu. V letních výcvikových táborech se sešli mladí svazarmovci již po předchozí přípravě na městských cvičištích, kde absolvovali pořadová cvičení, střelbu puškou, hod granátem, topografii i řadu jiných disciplin.(FILMOVÝ PŘEHLED 38 / 1953) (oficiální text distributora)

China Blue

China Blue (2005)

Made in China je označení, které dávno neznamená druhořadý produkt. Velké světové značky přemisťují svou výrobu do komunistické Číny, která se otevřela zahraničním investorům a nabízí levnou pracovní sílu. Miliony zemědělských rodin posílají své děti pracovat daleko od domova, aby ve městech „našly štěstí" a chopily se příležitosti. Režiséru Michovi Peledovi se podařilo natočit film přímo v jedné z továren na výrobu džín určených pro západní trh. Její ředitel patří mezi úspěšné, kteří přišli z venkova a krůček po krůčku se vypracovali až na vrchol pyramidy. Zcela odlišný je příběh šestnáctileté Jasmin, která doufá, že si vydělá dostatek peněz, aby se mohla na Nový rok vrátit domů. Zatímco její zaměstnavatel maluje kaligrafie s údernickými hesly na památku pro bohaté klienty ze Západu, Jasmin utíká při světle baterky do fiktivního světa vysněné dívky, která se naučila od mistra kung–fu magii, aby mohla pomáhat rodině a trestat zlé otrokáře. Jako by Jasmin tušila, že v tomto světě „nejvyšších zisků a nejmenších nákladů" sama nic nezmůže. Film získal cenu DOEN Amnesty International na festivalu IDFA v Amsterdamu. (oficiální text distributora)

Comandante

Comandante (2003)

Dokumentární rozhovor s kubánským diktátorem Fidelem Castrem. Film je sestřihem třídenního natáčení na Kubě, ve kterém Castro odpovídá na otázky Olivera Stonea. Hlavním tématem rozhovoru je Castrovo dětství, kubánská revoluce, kubánská krize, embargo ze strany USA, válka ve Vietnamu, současný stav Kuby, ale také např. Castrovy oblíbené filmy a herci. Témata jsou doplněna velkým počtem archivních záběrů. Jako většina Stoneových filmů je i tento velmi kontroverzní a po premiéře na filmovém festivalu v Berlíně vzbudil velké rozpaky. (malitch)


Chcete shlédnout film Osvětim: nacisté a konečné řešení online zdarma? Doporučuji vám tento web - Můžete zde stáhnout film zdarma nebo sledovat Osvětim: nacisté a konečné řešení online přes megavideo, novamov, warez nebo rapidshare. Je zde i soundtrack, titulky a trailer!