Osvětim: nacisté a konečné řešení

Osvětim: nacisté a konečné řešení

Žánr: Dokumentární    Rok: 2005      STÁHNOUTSHLÉDNOUT

Dokumentární cyklus BBC. I. Překvapivé začátky: Osvětim... Toto slovo připomíná dějiště největší masové vraždy v dějinách. Je to příběh o vzniku a fungování největšího koncentračního tábora, o lidském utrpení a o mentalitě pachatelů. Je to historie založená na dokumentech, objevených teprve po otevření archivů ve východní Evvropě a na rozhovorech s lidmi, kteří tam byli, včetně příslušníků SS. První díl dokumentárního cyklu z produkce televize BBC vypráví o zrodu tohoto tábora a o nacistickém plánu masového vyhlazování. Tento plán byl jednou z nejhanebnějších taktik v celé historii. Nacisté jej nazvali "konečné řešení". Vyhlazení Židů.

TRAILER K FILMU
MOŽNOSTI FILMU
SOCIÁLNÍ SÍTĚ


TAGY


Osvětim: nacisté a konečné řešení online ke shlédnutí. Osvětim: nacisté a konečné řešení download ke stažení. Osvětim: nacisté a konečné řešení cz titulky a český dabing. Auschwitz: The Nazis and the 'Final Solution' download, trailer, avi

DALŠÍ FILMY Z ŽÁNRU Dokumentární
O kapitalismu s láskou

O kapitalismu s láskou (2009)

Film začíná srovnáním současné americké společnosti s Římským impériem v době jeho úpadku. Různé reality show a zápasy ve wrestlingu, stejně jako kdysi římské „chléb a hry“, mají odvést pozornost a umlčet davy, jejichž jediným úkolem je pracovat a mlčet. Moore za současný stav viní všechny, Reaganem počínaje a Bushem konče, a přitom diváka provádí počínaje bahnem pojišťovacích podvodů přes Wall Street až na trh s finančními deriváty, který je „tak zlovolně nesrozumitelný, že ani experti nedokáží vysvětlit, jakým způsobem funguje“... A Moore se marně ptá: „Kde jsou naše pemníze?“ Oficiální propaganda lidem vtloukla do hlav, že kapitalismus je dobré zřízení poskytující tak velkou svobodu, že nakonec všichni mají šanci zbohatnout. Moore poukazuje na to, že největším zločinem je právě samotný kapitalismus, který umožňuje plnit kapsy několika málo vyvoleným na úkor všech ostatních... (oficiální text distributora)

11. hodina

11. hodina (2007)

Film 11. hodina se dotýká onoho zlomového bodu, ve kterém ještě stále máme šanci změnit směrování naší planety. Film zkoumá, jak se lidstvo do tohoto bodu dostalo – jak svým životním stylem ovlivňujeme fungování planety Země a co můžeme dělat, abychom směr, jakým se ubírá, mohli zvrátit. Filmařům poskytli rozhovory uznávaní světoví odborníci i známé osobnosti. Uvidíme v něm i bývalého nejvyšší představitele SSSR Michaila Gorbačova, proslulého vědce Stephena Hawkinga, bývalého ředitele CIA R. Jamese Woolseyho, odborníky na trvale udržitelný rozvoj Williama McDonoucha a Bruce Mau a více než 50 dalších předních vědců, myslitelů a vůdčích osobností, kteří nám zprostředkují šokující fakta a budou diskutovat o nejpalčivějších otázkách naší planety... (oficiální text distributora)

Tarbosaurus: Nejmocnější z dinosaurů

Tarbosaurus: Nejmocnější z dinosaurů (2008)

Před osmdesáti milióny let vládl asijskému kontinentu jeden z největších predátorů naší planety – Tarbosaurus. Příroda mu dala vše potřebné k přežití: slunce, déšť, věčně zelenou džungli i dostatek potravy. Pojďte s námi sledovat život nejmocnějšího z dinosaurů od jeho narození, přes boje o vlastní území s jinými pravěkými predátory, až po jeho smrt. (Pod)

Vše pro dobro světa a Nošovic

Vše pro dobro světa a Nošovic (2010)

Celovečerní dokumentární film ,,Vše pro dobro světa a Nošovic" je svérázným portrétem malé české vesnice, ve které - jak místní říkají - přistálo UFO v podobě kilometrové stříbřité továrny: korejská automobilka Hyundai. Z vesnice, která se proslavila především kysaným zelím a pivem Radegast, se tak stala průmyslová zóna - největší investice na zelené louce v historii ČR. Mnozí z majitelů polí, na kterých dnes automobilka uprostřed vsi stojí, však dlouho své pozemky prodat nechtěli. Donutil je až nátlak jejich sousedů a anonymní dopis, který odolávajícím sedlákům a jejich blízkým pohrozil smrtí. Filmaři se do Nošovic vrací dva roky po dramatických výkupech pozemků, v době, kdy továrna začíná chrlit levná auta a skrze sedm postav spřádají hravý i mrazivý portrét místa, které se náhle a nevratně proměnilo k nepoznání. - Ožívá tak sociální groteska o poli, na kterém rostou auta. (oficiální text distributora)

České hlasování

České hlasování (2002)

Dokumentární komedie Petra Jablonského a Juraje Šajmoviče o slavných lidech a událostech, imitování a krátké paměti. Před několika lety šokoval početnou televizní diváckou obec v pořadu Šance zcela neznámý mladíček Petr Jablonský dokonalou imitací hlasů, gest i mimiky nejen populárních herců a zpěváků, ale především politiků. Jeho takřka dokonalá interpretační schopnost se snoubí s "vhledem do myšlení karikovaných osobností" natolik, že po několika vystoupeních ve výše zmíněném, dnes již neexistujícím pořadu České televize, paradoxně nenašel - kromě spíše okrajových příležitostí v rozhlasu - významnější plochu k uplatnění svého talentu. Jeho "komentování" společenské a politické scény je o to zajímavější, že v době Sametu chodil do páté třídy obecné školy - je tedy prost všech vedlejších vlivů a másla na hlavě, které zatěžují množinu jeho starších "profesních soudruhů". Zhruba před rokem nabídl Petr Jablonský spolu s režisérem Jurajem Šajmovičem tehdejší TS Karla Hynie námět hodinového dokumentu, ve kterém by Petr Jablonský svým osobitým způsobem komentoval polistopadový vývoj v ČR. Práce na scénáři prošla mnoha peripetiemi a přes nejrůznější "hrané" varianty dospěla k nejjednoduššímu možnému tvaru - náhledu do tvůrčí dílny imitátora, který dostal "úkol" vyrovnat se s posledními 13 lety politického vývoje v Čechách. V archivu ČT si tedy vypůjčil stovky kazet, především se zpravodajskými a publicistickými relacemi, a podle nich se učil mluvit i uvažovat tak, jako Václav Havel, Miloš Zeman, Václav Klaus a další hvězdy politického nebe, které - ať chceme či nechceme - ovlivnily v tomto období myšlení i jednání každého z nás. Výsledkem je provokující, nervy a občas i bránice trhající koláž, která určitě mnoho lidí pobaví a ještě více namíchne, těžko však některého diváka zanechá lhostejným. Zvláště pak před blížícími se volbami, neboť ty se konají každou chvíli, kdežto filmové dokumenty jsou nadčasové. (oficiální text distributora)


Výborný film Osvětim: nacisté a konečné řešení je tady online ke shlédnutí zdarma a také samozřejmě ke stažení. Hodně lidí hledá warez download, nebo megavideo online. Ale tady máte tento film naprosto zdarma online! Jsou tu i titulky, trailer a soundtrack k filmu Osvětim: nacisté a konečné řešení!