Se slovníkem v posteli

Se slovníkem v posteli

Žánr: Drama    Rok: 2003      STÁHNOUTSHLÉDNOUT

Krásná domorodkyně Selima se stává učitelkou jazyka a zároveň konkubínou mladého britského úředníka, který se právě připojil ke zdejšímu oddílu koloniální armády. V žáru džungle přerůstá jejich vztah ve vášeň a zakázanou lásku. Při zjištění následků, jež oběma hrozí za porušení místních tradic, jsou milenci přinuceni se rozejít. Ve chvíli, kdy se mladík po roce vrací se svou novou manželkou, žár vášně opět vzplane a zesílí. Na povrch vystupují tajemství tak hluboká a temná jako sama džungle a její obyvatelé. (oficiální text distributora)

TRAILER K FILMU
MOŽNOSTI FILMU
SOCIÁLNÍ SÍTĚ


TAGY


Se slovníkem v posteli online ke shlédnutí. Se slovníkem v posteli download ke stažení. Se slovníkem v posteli cz titulky a český dabing. Sleeping Dictionary download, trailer, avi

DALŠÍ FILMY Z ŽÁNRU Drama
Sarkar

Sarkar (2005)

Don bombajské mafie, Sarkar, se snaží působit tam, kde to zkorumpovaná policie nedokáže a pomáhá tak bezbranným lidem. To mu samozřejmě zajistí velkou popularitu a tím pádem i moc, které se začne obávat dokonce i premiér. Ten se spaktuje nejen s jeho nepřáteli, ale i jeho vlastním "nepovedeným" synem Vishnuem, aby Sarkara zlikvidoval. Svému otci ale pomáhá druhý syn, Shankar, dokoce i za cenu, že ztratí svoje nejbližší. (bolly.cz)

Vše, co Lola chce

Vše, co Lola chce (2007)

Mladá Američanka Lola (Laura Ramseyová) touží po kariéře břišní tanečnice, a když se dostane do Káhiry, kam přiletí za svým přítelem, vydává se po stopách slavné egyptské tanečnice Ismanah. Chce ji totiž požádat, aby ji zasvětila do svého umění. Hrdince francouzsko-kanadského komediálního dramatu Lole je pětadvacet a touží po jediném - stát se břišní tanečnicí. Kvůli tomu se přestěhovala z rodného Wisconsinu do New Yorku, ale místo oslnivé kariéry dělá nudnou práci a jedinou příležitostí je pro ni vystupování ve striptýzovém klubu. Jednou jí kamarád ze sousedství, egyptský gay Yuseff, promítne staré video z vystoupení svůdné břišní tanečnice Ismanah, jež bývala proslulou egyptskou hvězdou. Zanedlouho se Lola setká s pohledným Zachem z bohaté egyptské rodiny, který studuje ve Spojených státech. Přeskočí mezi nimi jiskra a dívka se rozhodne odletět za svým milým do Káhiry. Mladík tím sice není nadšen, ale ona propadne kouzlu tohoto velkoměsta a rozhodne se najít Ismanah. Chce ji požádat, aby jí dávala lekce, a přitom odhalí nejen tajemství orientálních tanců, ale také minulost slavné tanečnice. V hlavní roli Laura Ramseyová, režii má Nabil Ayouch. (oficiální text distributora)

L.I.E.

L.I.E. (2001)

L.I.E. je skratka diaľnice, na ktorej sa hlavnému hrdinovi, šestnásťročnému teenegerovi zabije matka aj s jeho bratom v aute. Neustále pracujúci otec nemá na svojho syna čas a tak nečudo, že sa navzájom sami sebe odcudzili. Mladík trávi voľný čas v partii kamarátov a spolu s nimi podnikajú časté výlety, na ktorých vykrádajú domy. V jednu noc však ukradnú z pivnice zbrane vietnamského veterána a ten ich po krátkom hľadaní vystopuje podľa kusu riflí, ktoré pri úteku chlapcov odtrhol z jedného z nich. Aby toho nebolo málo, príbeh naberá aj rovinu dospievajúceho teenegera, ktorý hľadá svoju vlastnú sexualitu. Zaľúbi sa do svojho kamaráta a neskôr vzplanie oheň túžby aj k veteránovi... (Dechman)

Z

Z (1969)

Costa-Gavrasove kroniky zvrhnutia demokratickej vlády v Grécku. Počas mierovej demonštrácie je zavraždený liberálny politik. Pravé krídlo dosadí do armády svoje figúrky a polícia sa snaží kryť nielen ich predstaviteľov, ale aj zakryť stopy po vrahovi. Historicky presné, no prerozprávané ako kombinácia mystéria a thrilleru. (matriosa)

Nejtemnější světlo

Nejtemnější světlo (1999)

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Na vlastní kůži to pocítí farmářská rodina, která žije na anglickém venkově. Jedenáctiletá Catherine utíká před realitou do svých fantazií a raději tráví čas na blatech než ve škole. Její mladší bratr Matthew trpí leukémií a jeho stav se zhoršuje. Rodiče se nechtějí smířit s nepříznivou diagnózou a dělají vše pro to, aby syna zachránili. Navíc v nejméně vhodnou dobu onemocní jejich dobytek. Ve škole se Catherine skamarádí s indickou dívkou Umou, které se seznamuje s neznámým prostředím. Jednoho dne vejdou Catherine a Uma do zakázaného vojenského prostoru a spatří tam zvláštní světlo. Catherine uvěří, že je to boží znamení, které má moc zachránit život jejího bratříčka. Uma si naopak myslí, že světlo znamená něco neblahého. Svoje přesvědčení Catherine přenese nejen na svou zoufalou matku, ale i na obyvatele vesnice. Může jejich víra a naděje změnit věci k lepšímu? Tento působivý snímek s civilními hereckými výkony zachycuje život anglického venkova v jeho syrovosti i kráse. Údajné boží světlo představuje pro každou z hlavních postav něco jiného, odlišné vnímání reality je tvůrci podáno s citlivě a s porozuměním. Skepse dospělých je postavena proti dětské víře v zázraky. Děj souběžně s ústředním motivem hledání osobní víry nastiňuje řešení materiálních problémů a boj s předsudky. Snímek získal cenu za režii na mezinárodním filmovém festivalu v Newportu v roce 2001. (oficiální text distributora)


Byli jste na premiéře filmu Se slovníkem v posteli v kině? Ne? Tak to napravjte a určitě si na tento skvělý film zajděte. Nebo můžete sledovat zde a film si stáhnout zdarma i s titulkami a cz dabingem. Se slovníkem v posteli má totiž velké ambice stát se nejlepším filmem roku!