Pramen panny

Pramen panny

Žánr: Drama    Rok: 1960      STÁHNOUTSHLÉDNOUT

Centrální scénou filmu je krutý výjev znásilnění a zabití zemanské dcerky Karin zdivočelými pastevci v horách. Její hluboce věřící otec se ocitá tváří v tvář biblickým dogmatům, jež káží nezabíjet. Nezměrná bolest ze ztráty dcery a neuhasitelná touha po pomstě vedou otce k činu. Film je inspirovaný starou severskou legendou. V režijně i kameramansky mistrovském díle prudce kontrastuje s brutálním činem pastorálně vyladěná nálada lesa na jaře. (oficiální text distributora)

TRAILER K FILMU
MOŽNOSTI FILMU
SOCIÁLNÍ SÍTĚ


TAGY


Pramen panny online ke shlédnutí. Pramen panny download ke stažení. Pramen panny cz titulky a český dabing. Jungfrukällan download, trailer, avi

DALŠÍ FILMY Z ŽÁNRU Drama
Proti proudu

Proti proudu (2009)

Miguel je mladý, pohledný rybář z malé vesničky na severním pobřeží Peru, kde se lidé řídí podle starých náboženských tradic. Miguel má milující manželku, krásnou Marielu, která čeká jejich první dítě. Miguel má však také jedno skandální tajemství: udržuje milostný poměr s mužem jménem Santiago, malířem, jehož vesničané vyloučili ze svého kruhu, protože je agnostik a neskrývá svou sexualitu. Když se Santiago jednoho dne utopí v moři, není jeho duši dopřáno přejít na druhou stranu. Santiagův duch se vrací a prosí Miguela, aby našel jeho tělo a pohřbil jej podle starých náboženských zvyků. Miguel se musí rozhodnout, zda nechá duši svého milence věčně bloudit mezi tímto a oním světem, anebo mu pomůže a tím odhalí celé vesnici jejich vztah.    Neobvyklý duchařský příběh zasazený do malebného prostředí peruánského pobřeží již získal řadu ocenění na světových festivalech, zejména pak od diváků. Debutující režisér Javier Fuentes-León svým filmem přímo vyzývá Latinoameričany, aby překonali vlastní vnitřní předsudky a nebáli se otevřeně mluvit o své sexuální orientaci. Postavu Miguela ztvárnila hvězda populární španělské telenovely Sin tetas no hay paradiso, Manolo Cardona (Cinema Mundi)

Pochybná sláva

Pochybná sláva (2006)

Film POCHYBNÁ SLÁVA vypráví příběh amerického spisovatele Trumana Capoteho, který se otevřeně hlásil ke své homosexuální orientaci. Na začátku zastihuje Capoteho jako bezstarostného a veselého muže, jenž se s grácií pohybuje ve vybrané společnosti, která se schází v manhattanských kavárnách. Postupně však spisovatel o klid přichází, protože se čím dál víc nechává strhnout jedním neobvyklým případem vraždy. V hlavních rolích filmu režiséra Douglase McGratha (Nicholas Nickleby, Emma) se představují Toby Jones (Barevný závoj), Sandra Bullock (Crash) a Daniel Craig (Casino Royale). (oficiální text distributora)

Sedm let v Tibetu

Sedm let v Tibetu (1997)

Příběh dobrodružné cesty rakouského horolezce Heinricha Harrera, který se svým přítelem Petrem Aufschneiterem chtěl dobýt vrchol jednoho z nejvyšších štítu Himalájí - Nanga Parbatu. Po útěku ze zajateckého tábora prošel celými Himalájemi až do tajemného světa Tibetu, kde se stal učitelem mladého Dalajlámy. Mezi těmito dvěma lidmi z úplně odlišných světů se rozvinulo přátelství, které jim přineslo moudrost a pro Harrera znamenalo i hluboký vnitřní přerod. Film je založen na skutečných událostech. (oficiální text distributora)

Pavilon žen

Pavilon žen (2001)

Historický velkofilm z Číny roku 1938 vypráví na pozadí válečného konfliktu s Japonskem milostný příběh paní Wu, ženy čínského aristokrata a Američana Andreho. Jejich vzájemná přitažlivost při prvním i dalších setkání znamenala nevyhnutelné narušení starodávných čínských tradic. Madam Wu se zoufale snaží osvobodit od sexuálních závazků ke svému muži a věnuje mu konkubínu Chiuming. Její syn ke své druhé matce vzplane nespoutanou vášní, zatímco paní Wu je stále více přitahována vědomostmi a inteligencí Andreho. Podle bestselleru Pearl S. Buckové z roku 1946 je PAVILON ŽEN dramatickým příběhem o čínských tradicích a zakázané lásce. (oficiální text distributora)

Rembrandtova Noční hlídka

Rembrandtova Noční hlídka (2007)

Nový film slavného a celosvětově uznávaného režiséra Petera Greenawaye o životě a díl jednoho z největších malířů našich dějin. V roce 1642, v době Rembrandtovy největší slávy a jeho vrcholu, kdy mu pomalu umírá jeho žena Saskia, přijímá velmi neochotně zakázku na velký skupinový portrét amsterodamské milice, obraz, který bude později velmi známý jako Noční hlídka.Režisér zobrazil extravagantní, exotický a pohyblivý pohled na romantický i profesionální život Rembrandta van Rijneho, jednoho z nejzásadnějších barokních malířů, a kontroverzní objasnění vraždy, kdy Rembrandt ukryl vrahovu podobu přímo do obrazu.Titulní roli ztvárnil Martin Freeman. (oficiální text distributora)


Chcete shlédnout film Pramen panny online zdarma? Doporučuji vám tento web - Můžete zde stáhnout film zdarma nebo sledovat Pramen panny online přes megavideo, novamov, warez nebo rapidshare. Je zde i soundtrack, titulky a trailer!