Habermannův mlýn

Habermannův mlýn

Žánr: Drama    Rok: 2010      STÁHNOUTSHLÉDNOUT

Život před válkou v pohraničí nebyl dvakrát idylický. Doba si žádala, abyste se přiklonili na jednu či druhou stranu a jen ti nejsilnější dokázali zůstat nad věcí. Patřil k nim bohatý podnikatel August Habermann (Mark Waschke), který bez předsudků dával práci Čechům i Němcům, a jeho nejbližší přítel Březina (Karel Roden). Po začlenění Sudet do Třetí říše tlak ještě zesílí, na tomto místě personifikovaný esesákem Koslowskim (Ben Becker). Habermann i přesto dál vytváří pro své české zaměstnance ochranný štít a odmítá se plně podvolit „mateřské“ ideologii. Jenže šílená doba nakonec dostihne i jeho. Při volbě ze dvou možností, z nichž ani jedna není dobrá, učiní rozhodnutí, které se stane záminkou k tomu, aby se bezprostředně po válce stal hlavním cílem na seznamu „českých vlastenců“, z nichž většinu tvoří jeho bývalí chráněnci. Samozvaným soudcům a katům jde ale spíš o jeho majetek než o spravedlnost. Dokáže před nimi Habermann zachránit alespoň ženu a dítě? (oficiální text distributora)

TRAILER K FILMU
MOŽNOSTI FILMU
SOCIÁLNÍ SÍTĚ


TAGY


Habermannův mlýn online ke shlédnutí. Habermannův mlýn download ke stažení. Habermannův mlýn cz titulky a český dabing. Habermanns Mühle download, trailer, avi

DALŠÍ FILMY Z ŽÁNRU Drama
Peklo ve městě

Peklo ve městě (2001)

Výbuch rafinérie v hlavním městě, smrtící plameny, panika... Stojí za požárem politický skandál? Když se po výbuchu rafinérie vylije do ulic velké metropole tekuté peklo, hladové plameny začnou šlehat až do oblak. Záchrannou četu veteránů, která se musí vyhýbat ohnivým koulím a zpětnému požáru, vede Jack Thomas do téměř nemožného boje s časem. V nové nemocnici na předměstí, která má nedostatek personálu na pohotovosti, se doktorka Jennifer Lewisová zoufale snaží zachránit oběti požáru. V této tísnivé situaci se jí podaří odhalit dvě strašné skutečnosti - požár mohl být úmyslně vyvolaný politickým skandálem a oheň teď uzavřel do svých neúprosných spárů celou nemocnici i s jejími pacienty. S příchodem noci Jack Thomas a jeho muži vedou svůj statečný boj, aby zachránili město, ale času je málo neboť plameny šlehají stále výš a výš. (oficiální text distributora)

London River

London River (2009)

Pařížský rodák alžírského původu Rachid Bouchareb patří mezi přední představitele tzv. „beur cinéma". Beur cinéma reprezentují filmaři pocházející ze zemí Maghrebu (bývalé francouzské kolonie Maroko, Alžírsko a Tunisko), kteří buď emigrovali do Francie, nebo se již ve Francii narodili a kteří se ve svých filmech věnují tématu imigrace a diaspory. Většina tvůrců beur cinéma se postupně etablovala ve francouzské a evropské kinematografii a klíčová témata již nehrají v jejich filmech dominantní roli, ale přesto jsou stále přítomna. Je tomu tak i ve snímku jednoho z čelních představitelů beur cinéma Abdellatifa Kechiche Černá Venuše i ve filmu London River Rachida Bouchareba. Dne 7. 7. 2005 se v Londýně odehrály největší teroristické útoky od září 2001 - tři bomby byly nastraženy v soupravách londýnského metra a jedna v autobusu. Vybuchly v době ranní dopravní špičky (mezi 8.51 a 9.47 místního času). Útoky, za kterými pravděpodobně stála izolovaná čtveřice arabských fundamentalistů, nepřežilo pět desítek lidí a stovky dalších byly zraněny. London River začíná právě 7. 7. 2005. V centru děje se ocitají dvě hlavní postavy, jež reprezentují dva střetávající se společenské i náboženské systémy: Britka (křesťanka) Elisabeth a Etiopan (muslim) Ousmane. Oba po útocích pohřešují své děti a jejich osudy se v kulisách strachem ochromeného Londýna postupně propojují… Boucharebův film (stejně jako řada dalších snímků této sekce) pracuje s kontrastem malých a velkých dějin. Životy dvou ústředních hrdinů a jejich dětí jsou zásadně ovlivněny velkými dějinami, ale tragédie a vnitřní dramata každého z nich jsou čistě osobní. Oba dva tvoří modelové příklady každodenních obětí střetů křesťanského a arabského světa, modelové zástupce svých světů narážejících na sebe ve světě 21. století ovládaném ideologií a mediální propagandou (předsudky ve vnímání rasových a náboženských odlišností jsou zpočátku ovlivněni i oni dva). Film je záměrně natočen v chladných a odosobněných odstínech modré a šedé a jeho celkové vyznění upomíná na drsný a lakonický režijní styl Kena Loache. - Jan Jílek (Letní filmová škola)

Babam ve Oğlum

Babam ve Oğlum (2005)

Turecké rodinné melodrama spojuje generační konflikt a bolestnou národní minulost. Je to první turecký film, jenž se otevřeně vrací k vojenskému puči v roce 1980. Film mladého režiséra Çagana Irmaka se stal jedním z nejúspěšnějších filmů v historii turecké kinematografie. Je příkladem kvalitního komerčního proudu v současném tureckém filmu. Mladý Deniz, který během vojenského puče ztratil matku, cestuje k Egejskému moři, aby poprvé navštívil se svým otcem Sadikem dědečkovu farmu. Ten se kdysi zřekl syna, protože nesouhlasil s jeho politickými aktivitami. Deniz se octne uprostřed excentrické rodiny, kterou dosud neznal. Melodrama postupně zvyšuje svůj emocionální náboj a divákovo zaujetí příběhem. (oficiální text distributora)

Edith Piaf

Edith Piaf (2007)

Narodila se na chodníku, vyrůstala v nevěstinci, vydělávala si pouličním zpěvem... Přesto se z ní stala světoznámá hvězda první velikosti. Život Edith Piaf (vlastním jménem Edith Giovanna Gassion) byl bojem o hudbu, přežití a lásku. Její magický hlas, vášeň a přátelství s hvězdami její doby (Marlene Dietrich, Jean Cocteau, Yves Montand aj.) jí od dětství v chudobě přivedlo k obdivu celého světa. Žila vždy naplno a "ničeho nelitovala..." . Díky své neuvěřitelně silné vůli a neobyčejnému nadání se vypořádala s tragickým osudem a její sen z dětství se stal skutečností. "Jednou budu bohatá, budu samé prachy. Budu mít bílý auťák a černého šoféra." Nechtěla dát světu šanci na ni zapomenout a povedlo se jí to beze zbytku. "Velcí umělci nepatří jen jedné generaci, zůstávají tu napořád."Režisér Olivier Dahan (Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy) obsadil do hlavní role svého nového filmu skvělou Marion Cotillard (Taxi, Velká ryba, Dobrý ročník). Pro natáčení si režisér kromě Francie vybral také Prahu. Zde si na pomoc přizval české herce v čele s Markem Vašutem... Snímek o světoznámé šansoniérce Edith Piaf zahájil letošní prestižní filmový festival Berlinale, kde sklidil obrovské ovace. (oficiální text distributora)

Âmes fortes, Les

Âmes fortes, Les (2001)

Adaptácia románu francúzskeho spisovateľa Jeana Giona. Príbeh sa začína roku 1882 v Provensálsku. Mladá Therese ujde so snúbencom Firminom z domu a spoločne chcú začať nový život v meste. Mladí zaľúbenci sú bez peňazí a v novom prostredí sa ťažko pretĺkajú. Therese však spoznáva pána a pani Numancovcov, bohatých a veľkorysých manželov v strednom veku. Pretože nikdy nemali vlastné deti, upnú sa na Therese a všemožne jej pomáhajú. Firmin však ich šľachetnosť zneužije. Následky sú pre všetkých tragické... (oficiální text distributora)


Zde můžete sledovat film Habermannův mlýn online a naprosto zdarma! Vyberte si megavideo, novamov, rapidshare, uloz.to, warez, czshare nebo sharerapid a stáhněte si ho download zdarma. CZ titulky k filmu a trailer jsou přiloženy. Je to opravdu skvělý film! Poslechněte a stáhněte si také Habermannův mlýn soundtrack k filmu download zdarma!.