Habermannův mlýn

Habermannův mlýn

Žánr: Drama    Rok: 2010      STÁHNOUTSHLÉDNOUT

Život před válkou v pohraničí nebyl dvakrát idylický. Doba si žádala, abyste se přiklonili na jednu či druhou stranu a jen ti nejsilnější dokázali zůstat nad věcí. Patřil k nim bohatý podnikatel August Habermann (Mark Waschke), který bez předsudků dával práci Čechům i Němcům, a jeho nejbližší přítel Březina (Karel Roden). Po začlenění Sudet do Třetí říše tlak ještě zesílí, na tomto místě personifikovaný esesákem Koslowskim (Ben Becker). Habermann i přesto dál vytváří pro své české zaměstnance ochranný štít a odmítá se plně podvolit „mateřské“ ideologii. Jenže šílená doba nakonec dostihne i jeho. Při volbě ze dvou možností, z nichž ani jedna není dobrá, učiní rozhodnutí, které se stane záminkou k tomu, aby se bezprostředně po válce stal hlavním cílem na seznamu „českých vlastenců“, z nichž většinu tvoří jeho bývalí chráněnci. Samozvaným soudcům a katům jde ale spíš o jeho majetek než o spravedlnost. Dokáže před nimi Habermann zachránit alespoň ženu a dítě? (oficiální text distributora)

TRAILER K FILMU
MOŽNOSTI FILMU
SOCIÁLNÍ SÍTĚ


TAGY


Habermannův mlýn online ke shlédnutí. Habermannův mlýn download ke stažení. Habermannův mlýn cz titulky a český dabing. Habermanns Mühle download, trailer, avi

DALŠÍ FILMY Z ŽÁNRU Drama
Víkend

Víkend (2011)

Měl to být klasický vztah na jednu noc. Nesmělý plavčík Russell si po večírku s přáteli ještě zašel do gay baru a ráno se probudil s kocovinou a Glenem. Přestože výchozí podmínky nebyly příliš nadějné a oba muži se lišili jak povahou, tak zkušenostmi a představami o vztazích, nedokázali si dát sbohem. Jejich společný víkend ubíhá v diskusích, drogách, sexu a znovu diskusích, při nichž postupně vycházejí na světlo další a další zážitky, názory, odhalují se jejich já, která v podstatě touží po tomtéž. Vzchází tu naděje na skutečný vztah? Anebo je jejich společný čas omezen právě jen oním víkendem? Přestože se Víkend soustředí na homosexuální vztah, otázky, které otevírá, mají obecnější platnost. Hledání odvahy k překonání obav, vzpomínek na minulost a otevření se citu – to jsou témata univerzální a stále aktuální. Na formálně jednoduchém a výrazově lakonickém snímku je nejzajímavější autorova úspěšná snaha o autenticitu, pečlivě vystavěný scénář a precizní herecké výkony obou hlavních představitelů Toma Cullena a Chrise Newa. (MFF Karlovy Vary)

Šťastné město

Šťastné město (2000)

Štěstí je vrtkavé, opravdová láska však ne. Když má Lidda (Kirsten Dunst) osmnáctiny, rozhodne se odejít do Las Vegas, chce totiž za každou cenu najít svého otce Charlieho (James Caan), který ji před lety opustil. Cestou potkává Colonela (Vincent Kartheiser), který miluje poker, stejně jako Liddin otec, který se hraním živí. Naposledy obral místního gangstera Tonyho nejen o peníze, ale i o milenku. Jak se Tony pomstí? (oficiální text distributora)

Svatba bez prstýnku

Svatba bez prstýnku (1972)

Podle několika motivů z románu "Kulhavý Orfeus" od Jana Otčenáška vznikl plochý, ilustrativní, požadavkům politické normalizace zcela podřízený film, který sděloval, že za okupace se čestný muž samozřejmě proletářského původu nemohl nakonec zachovat jinak, než se podílet na sabotážích a nakonec odejít k partyzánům. A to se dokonce naoko ožení s děvčetem z bohaté rodiny, aby ji zachránil před totálním pracovním nasazením! (oficiální text distributora)

Sveti Georgije ubiva azdahu

Sveti Georgije ubiva azdahu (2009)

V historickém velkofilmu, odehrávajícím se na srbské vsi před první světovou válkou, se střetnou zájmy bojeschopných mužů a válečných invalidů. V centru příběhu stojí milostný poměr ženy místního četníka Dorda s invalidním Gavrilem. Režisér Srdjan Dragojević se inspiroval skutečnými událostmi. [Cinema Mundi 2010] (oficiální text distributora)

Malý Buddha

Malý Buddha (1993)

Epický príbeh o porozumení, tolerancii a priateľstve. Bernardo Bertolucci nakrútil jedinečný veľkolepý filmový epos o stretnutí dvoch rozdielnych svetov - tibetského budhizmu a modernej americkej kultúry v roku 1993. Je to film, v ktorom sú vlastne dva filmy. Ten prvý je príbehom Jessea Konrada (Alex Wiesendanger), malého amerického školáka, ktorého sa v jednom okamihu osudovo dotkne minulosť. Vo vzdialenom Káthmandú sa tibetský láma Norbu (Qing Ruo-Čeng) chystá splniť svoj sľub - nájsť nové prevtelenie svojho učiteľa, lámu Dordže. Zosnulý láma Dordže na sklonku života pracoval v budhistickom centre v Seattli a podľa všetkých veštieb sa práve tam nachádza i jeho prevtelenie. A tak sa malý Jesse v sprievode svojho otca vydáva na pozvanie lámu Norbua do Káthmandú, aby sa sám rozhodol... Druhá, paralelná línia filmu, rozpráva o živote princa Siddharthu (Keanu Reeves), ktorý v roku 556 pred n.l. opúšťa sladký život svojho paláca, moc i bohatstvo, a vydáva sa hľadať Pravdu. Po rôznych pokusoch, keď je chvíľu dokonca fakírom a pustovníkom, ho na brehu rieky zastihne Prebudenie. Od toho okamihu, už pod menom Budha, trávi život šírením svojho poznania a stáva sa zakladateľom budhizmu. (oficiální text distributora)


Habermannův mlýn je opravdu skvělé a dojemné drama s nápaditým scénářem. Pokud hledáte zajímavý a kvalitní film s trochou humoru, Habermannův mlýn ke stažení vás určitě nezklame. Obzvlášť, když si stáhnete i titulky nebo rovnou film s cz dabingem.