Trafačka – Chrám svobody

Trafačka – Chrám svobody

Žánr: Dokumentární    Rok: 2011      STÁHNOUTSHLÉDNOUT

Co lze udělat s prázdnou tovární halou, kterou budou do roka bourat? Příběh o poslední etapě života jedné budovy v pražských Vysočanech a o vzniku významného kulturního místa na mapě České republiky dokumentární kamerou zachytil Saša Dlouhý s Romanem Vávrou. Časosběrně zaznamenávali vývoj alternativního uměleckého centra i osobní proměny hlavních protagonistů filmu, kteří se vesměs jako čerství držitelé akademických titulů výtvarných oborů ujali industriálního prostoru a dokázali ho v krátké době přetavit ve funkční organismus umožňující střet různých kulturních proudů. Původně jasný a časově omezený projekt však ovlivnily osobní střety i ekonomická krize. Nikdo u zrodu Trafačky netušil, jakým směrem se vše jednou vyvine... (oficiální text distributora)

TRAILER K FILMU
MOŽNOSTI FILMU
SOCIÁLNÍ SÍTĚ


TAGY


Trafačka – Chrám svobody online ke shlédnutí. Trafačka – Chrám svobody download ke stažení. Trafačka – Chrám svobody cz titulky a český dabing. download, trailer, avi

DALŠÍ FILMY Z ŽÁNRU Dokumentární
Slunce za mraky – boj Tibeťanů za svobodu

Slunce za mraky – boj Tibeťanů za svobodu (2010)

V loňském roce uplynulo padesát let od čínské invaze do Tibetu. Po celou tuto dobu prosazuje světská a duchovní hlava Tibetu dalajlama pro svůj národ nenásilnou střední cestu kompromisních dialogů s čínskou vládou, které by měly vést k tibetské autonomii. Jelikož Čína tyto snahy zcela ignoruje a nikam zatím nevedou ani dalajlamovy diplomatické cesty po celém světě, radikálním Tibeťanům dochází v okupované zemi trpělivost. Důsledkem byly krvavé nepokoje ve Lhase v březnu 2008, ale také demonstrace exilových Tibeťanů před dalajlamovým sídlem v indické Dharamsale, během nichž požadovali úplnou nezávislost své země a pálili čínské vlajky. Tibetská filmařská dvojice Ritu Sarinová a Tenzing Sonam dává ve svém snímku velký prostor nejen dalajlamovi, ale také řadě tibetských intelektuálů. S využitím unikátních archivních záběrů přibližuje film podobu čínské okupační politiky a zamýšlí se nad budoucností Tibetu. (Jeden svět)

České hlasování

České hlasování (2002)

Dokumentární komedie Petra Jablonského a Juraje Šajmoviče o slavných lidech a událostech, imitování a krátké paměti. Před několika lety šokoval početnou televizní diváckou obec v pořadu Šance zcela neznámý mladíček Petr Jablonský dokonalou imitací hlasů, gest i mimiky nejen populárních herců a zpěváků, ale především politiků. Jeho takřka dokonalá interpretační schopnost se snoubí s "vhledem do myšlení karikovaných osobností" natolik, že po několika vystoupeních ve výše zmíněném, dnes již neexistujícím pořadu České televize, paradoxně nenašel - kromě spíše okrajových příležitostí v rozhlasu - významnější plochu k uplatnění svého talentu. Jeho "komentování" společenské a politické scény je o to zajímavější, že v době Sametu chodil do páté třídy obecné školy - je tedy prost všech vedlejších vlivů a másla na hlavě, které zatěžují množinu jeho starších "profesních soudruhů". Zhruba před rokem nabídl Petr Jablonský spolu s režisérem Jurajem Šajmovičem tehdejší TS Karla Hynie námět hodinového dokumentu, ve kterém by Petr Jablonský svým osobitým způsobem komentoval polistopadový vývoj v ČR. Práce na scénáři prošla mnoha peripetiemi a přes nejrůznější "hrané" varianty dospěla k nejjednoduššímu možnému tvaru - náhledu do tvůrčí dílny imitátora, který dostal "úkol" vyrovnat se s posledními 13 lety politického vývoje v Čechách. V archivu ČT si tedy vypůjčil stovky kazet, především se zpravodajskými a publicistickými relacemi, a podle nich se učil mluvit i uvažovat tak, jako Václav Havel, Miloš Zeman, Václav Klaus a další hvězdy politického nebe, které - ať chceme či nechceme - ovlivnily v tomto období myšlení i jednání každého z nás. Výsledkem je provokující, nervy a občas i bránice trhající koláž, která určitě mnoho lidí pobaví a ještě více namíchne, těžko však některého diváka zanechá lhostejným. Zvláště pak před blížícími se volbami, neboť ty se konají každou chvíli, kdežto filmové dokumenty jsou nadčasové. (oficiální text distributora)

Herec Stanislav Neumann

Herec Stanislav Neumann (1961)

Středometrážní filmový nedajlon zachycuje ve fotografiích nejvýznamnější divadelní postavy Stanislava Neumanna a uvádí záběry z inscenace Moliérova "Lakomce". Hercova filmová práce je prezentována záběry z filmů ve kterých hrál. (oficiální text distributora)

Nick Nolte: No Exit

Nick Nolte: No Exit (2008)

O Nicku Noltem je známo, že patří mezi herce, kteří „mají koule". Přesvědčit se o tom můžete i v netradičním portrétu od režiséra Thomase Thurmana, který se ve své tvorbě zaměřuje na pozoruhodné postavy americké filmové historie i současnosti. V případě charizmatického herce, širšímu publiku známého především z filmů Mys hrůzy nebo Pán přílivu, se režisér úmyslně vyhnul konvenční formě portrétního dokumentu s mnoha ukázkami z filmů a glorifikujícími ódami ze strany kolegů. Thurman naopak přiměl excentrického herce, aby sám sobě pokládal otázky poodkrývající pravou podstatu jeho osobnosti. Nolte-novinář nezná rozpaky a táže se přímo na tělo, zatímco enfant terrible ve druhé, „hvězdné" podobě odpovídá bez příkras a s nebývalou otevřeností. Originální studie zaujme i neméně upřímnými názory Nolteho kolegů a přátel Bena Stillera, Jacqueline Bissetové, Paula Mazurského, Rosanny Arquetteové či Barbary Hersheyové. [MFF Karlovy Vary 2008] (oficiální text distributora)

Bodysong

Bodysong (2003)

Záběry z filmů, zpráv či natočené na amatérskou videokamerou, podbarvené sugestivní hudební stopou vytvořenou Jonnym Greenwoodem kytaristou ze skupiny Radiohead, představují desítky minipříběhů vkomponovaných do modelů obrazové metafory nejen o základních věcech života. Okamžiky reflektované kolektivní lidskosti od momentu zrodu přes iniciační zlomy k zásadním zkušenostem ať výsostně intimním, či obecně společenským až po dospělost. Pozvolné stárnutí a smrt, po které však následuje nové zrození. Oslava jazyk jako nástroje komunikace, umění či kolektivního boje za spravedlnost. Bodysong jako naléhavé sekání jedinečného a univerzálního uzavírá vyjádření naděje, že životodárný cyklus nedojde nikdy přerušení. (oficiální text distributora)


Byli jste na premiéře filmu Trafačka – Chrám svobody v kině? Ne? Tak to napravjte a určitě si na tento skvělý film zajděte. Nebo můžete sledovat zde a film si stáhnout zdarma i s titulkami a cz dabingem. Trafačka – Chrám svobody má totiž velké ambice stát se nejlepším filmem roku!