Trafačka – Chrám svobody

Trafačka – Chrám svobody

Žánr: Dokumentární    Rok: 2011      STÁHNOUTSHLÉDNOUT

Co lze udělat s prázdnou tovární halou, kterou budou do roka bourat? Příběh o poslední etapě života jedné budovy v pražských Vysočanech a o vzniku významného kulturního místa na mapě České republiky dokumentární kamerou zachytil Saša Dlouhý s Romanem Vávrou. Časosběrně zaznamenávali vývoj alternativního uměleckého centra i osobní proměny hlavních protagonistů filmu, kteří se vesměs jako čerství držitelé akademických titulů výtvarných oborů ujali industriálního prostoru a dokázali ho v krátké době přetavit ve funkční organismus umožňující střet různých kulturních proudů. Původně jasný a časově omezený projekt však ovlivnily osobní střety i ekonomická krize. Nikdo u zrodu Trafačky netušil, jakým směrem se vše jednou vyvine... (oficiální text distributora)

TRAILER K FILMU
MOŽNOSTI FILMU
SOCIÁLNÍ SÍTĚ


TAGY


Trafačka – Chrám svobody online ke shlédnutí. Trafačka – Chrám svobody download ke stažení. Trafačka – Chrám svobody cz titulky a český dabing. download, trailer, avi

DALŠÍ FILMY Z ŽÁNRU Dokumentární
Život a film - Labyrintové životopisy Vojtěcha Jasného

Život a film - Labyrintové životopisy Vojtěcha Jasného (2009)

Neoddělitelnost života a filmu charakterizuje osobnost jednoho z nejúspěšnějších českých filmařů šedesátých let Vojtěcha Jasného, který dnes ve svém malém bytě v New Yorku přijímá své přátele a vypráví o své cestě půlstoletím, poznamenané nacismem, komunismem, slávou i exilem. (oficiální text distributora)

Až dojde ropa - drsné varování

Až dojde ropa - drsné varování (2006)

Ropa je výměšek ďáblův. Černé zlato. Krev dinosaurů. Krevní řečiště světové ekonomiky. Ropa je krev Země. Tak rozmanitá jsou přirovnání na surovinu, bez níž si zatím nedovedeme náš svět představit. Z éry levné a všeobecně snadno dostupné energie však nyní vstupujeme do éry drahé a velmi obtížně dostupné energie. Zároveň se vlastním přičiněním dostáváme do závislosti na některých silně nestabilních režimech. Je skoro jisté, že někomu jde o to, udržet tenhle svět v závislosti na ropě co nejdéle, přestože výzkum, vývoj a nové technologie mezitím odhalily neuvěřitelné věci. Málokdo si uvědomuje dopad situace, která nás podle všeho čeká. Rostoucí nezaměstnanost, chudoba, hlad... To všechno jsou jevy, ke kterým dochází, když se začne hroutit společenský systém. Vstupujeme tedy do naprosto nového světa zcela neuvěřitelných proporcí, možná je od nás vzdálený pouhých pár let. Zvládneme to? (oficiální text distributora)

Gyumri

Gyumri (2008)

7. prosince l988 zahynuly v arménském městě Gyumri na následky zemětřesení tisíce lidí, z nichž byla více než třetina dětí - truchlící rodiče na to reagovali tím, že začali dávat nově narozeným dětem jména po zemřelých sourozencích, což pak u řady z nich vedlo k problémům s identifikací a dodnes mnozí věří, že duše bratra nebo sestry žije s nimi či přímo v nich, jak ukazuje dokument o životě po katastrofě, který režisérka natáčela v průběhu tří let. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

My zděs

My zděs (2005)

Krnachova rodina se po 2. světové válce odstěhuje ze středního Slovenska do Podkarpatské Rusi (Zakarpatská Ukrajina). Po jejím zabrání Sovětským svazem vycestuje do vesnice Balgarka v dalekém Kazachstánu. Když se velmoc rozpadne, táhne je to zase zpět do Evropy. V roce 2000 se nová generace s tatínkem Dimitrijem rozhodne vydat za svými kořeny zpět na Slovensko. Odchod z domova ve stepi je plný emocí a strachu. Na Slovensku je nouze o bydlení i práci. Členové rodiny křižují zemi a setkávají se něpřívětivostí vůči imigrantům. Sen o novém blahobytném životě se rozpadá. Dimitrij uvažuje o návratu, ale dům v Kazchstánu už mu nepatří. Dokument režiséra Jaro Vojteka vznikal po dobu pěti let a premiéru měl na MFF v Karlových Varech 2005. (oficiální text distributora)

Bowling for Columbine

Bowling for Columbine (2002)

Vážný i humorný, sarkastický pohled na posedlost USA zbraněmi. Na pozadí masakru na Columbineské střední škole se režisér Michael Moore vydává na pouť po Spojených státech, aby blíže prozkoumal příčiny, které ženou Američany neustále žít v paranoidním strachu před zlem, servírovaným všemocnými médii. Slavný celovečerní dokument se stal kasovním trhákem a vyvolal vášnivé polemiky mezi diváky. (oficiální text distributora)


Přijďte sem a sledujte Trafačka – Chrám svobody online zadarmo. Shlédnul jsem tento film a vybral jsem si z megavideo, rapidshare i warez! Jsou i nějaké titulky pro Trafačka – Chrám svobody nebo trailer ke stažení?. Je to skvělý film a doporučuji, abyste na něj zašli, poslechněte si i jeho soundtrack!