Teza

Teza

Žánr: Drama    Rok: 2008      STÁHNOUTSHLÉDNOUT

Anberber vystudoval v Německu medicínu a nyní se vrací, aby ozdravil svou rodnou zemi. Vůle jednoho člověka však nestačí a získat na svou stranu další spojence je v oblasti sužované základními nedostatky nemožné. Jaké jsou šance dobrých úmyslů ve zlé době? A je palčivější tíha odloučení od rodné vesnice nebo tíha návratu do zubožené krajiny dětství? S důrazem na detail a každodenní magii života v etiopské vesnici buduje snímek atmosféru doby i individuální naivity. Dilemata celé země, ale též jedné generace klade na bedra smutného hrdiny, který možná našel své kořeny, ale zatím neví, jaké je jeho místo na světě. A vrtkavá situace v rodné zemi ovládnuté násilným verbováním mladíků do armády pouze urychluje jeho odrůstání z iluzí. Dílo upozorňuje na proměnlivost životních priorit, ale i na to, jak odlišné jsou africké filmy od těch, jejichž děj na černý kontinent umístili tvůrci ze Západu. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

TRAILER K FILMU
MOŽNOSTI FILMU
SOCIÁLNÍ SÍTĚ


TAGY


Teza online ke shlédnutí. Teza download ke stažení. Teza cz titulky a český dabing. download, trailer, avi

DALŠÍ FILMY Z ŽÁNRU Drama
Poručík Alexander Rjepkin

Poručík Alexander Rjepkin (1937)

Uprostřed první světové války je v rakouské vojenské nemocnici operován ruský zajatec. Nenávist německé ošetřovatelky ke všemu slovanskému málem zaviní jeho smrt. Když se později pokusí utéci, je bohužel dopaden. Tehdy se ošetřujícímu českému lékaři přizná, že je ve skutečnosti Čechem, který bojoval na ruské straně. Je si vědom, že prozrazení pravé identity by zaručeně znamenal rozsudek smrti... Ve filmu jsou použity dokumentární záběry bojů a pochodujících legionářů v Praze. Mimopražská premiéra se uskutečnila již 14. 8. 1937 v Uherském Hradišti, kdy byl film uveden na zahájení týdne čs. filmu konaného v rámci Slovácké výstavy. (oficiální text distributora)

Honeydripper

Honeydripper (2007)

Tyrone Purvis, majitel hudebního klubu Honeydripper, se topí v dluzích. V poválečné době si lidi v Alabamě ještě nenašli cestu do tohoto klubu a tak Tyronovi hrozí bankrot. Ačkoliv program je slušný, nedaří se mu nalákat lidi do svého hudebního království. Jednou se doslechne o mladíkovy jménem Sonny, který o sobě tvrdí, že když on spustí na kytaru, tak světoví kytaroví mágové odhodí své nástroje a raději vyrazí do polí. Inu Tyrone přemluví místního šerifa, jehož je Sonny chráněncem, aby mohl v jeho klubu vystupovat. No a co myslíte? Mluvil velkohubý mladík pravdu? Pomůže to Tyronovi nalákat lidi do jeho klubu? (maverick10)

Aféra plukovníka Redla (německá verze)

Aféra plukovníka Redla (německá verze) (1931)

Alfred Redl (Theodor Loos), plukovník rakouského generálního štábu, vede nákladný život. Nikdo netuší, že ve skutečnosti poskytl některé informace ruské špionáži. Pro získání dalších informací na něj Rusové nasadí krásnou agentku Levanzovou (Lil Dagover), ale Redl jejím svodům odolá. Levanzová najde vášnivé Redlovy dopisy, určené poručíku Dolanovi (Otto Hartmann). Redl je přeložen do Prahy a snaží se zabránit poručíkovu sňatku s mladou a krásnou Franzi (Truda Grosslichtová). Rusové vyhrožují Redlovi, že zveřejní jeho dopisy Dolanovi, a donutí ho k vydání plánů na útok v Haliči. V generálním štábu už dlouho hledají vyzvědače z vlastních řad. Všechny šokuje, že podezření směřuje k Redlovi. Ten podezření potvrdí, když jde vyzvednout dopisy uložené již dlouho na hlavní poště. Redla navštíví důstojníci štábu a předají mu střelnou zbraň. Redl se v hotelovém pokoji zastřelí… Film měl veliký úspěch i v Německu. Již ve své době se vybočoval, díky režii Karla Antona, z běžné české a německé filmové produkce. Film byl totiž natočen v české (ta se nedochovala) a německé verzi. Česká herečka Truda Grosslichtová je jediným českým umělcem, který se na tomto filmu herecky podílel. Obě verze režíroval Čech Karel Anton. Zajímavostí je, že Bundesarchiv – Filmarchiv v Berlíně archivuje kopii a také Gosfilmofond Rossii, Belyje Stolby (Rusko) kopii s 2016 metry. (oficiální text distributora)

Hallam Foe

Hallam Foe (2007)

Hallam Foe je čudák. Celé dni trávi vo svojom dome na strome a ďalekohľadom pozoruje životy ostatných ľudí. Svoju macochu Verity podozrieva zo zavraždenia svojej matky. Keď už nieje viac ochotný niesť tiaž svojho žitia, odchádza do Edinburghu, aby začal žiť reálny život. Spoznáva dievča (ženu) nápadne podobnú na svoju matku. Vráti sa ku svojej úchylke a ďalekohľadom začne pozorovať jej život... (baruss)

Přízrak univerzity

Přízrak univerzity (2001)

Spevom a dobrou náladou obveselovali ľudí. Lenže po tom, čo ich začali napodobňovať študenti z lepších rodín, zato s menšou chuťou do spevu aj štúdia, začali ich naozajstní Čierni speváci vraždiť. Napokon boli polapení a upálení. Vraj. Súčasnosť. Študentka Álex a jej kamaráti sa na vlastnej koži a vnútornostiach presvedčia, že legenda o Čiernom spevákovi (alias Tuno Negro) žije aj v pretechnizovanej dobe na španielskej univerzite Salamanca. Vrah sa dostáva do varu, obetí pribúda, polícia je bezmocná. Kto sa skrýva pod maskou? Zabijak z mäsa a kostí, alebo duch? Hlavne ale pamätajte na jedno - nevedomosť zabíja! (tron)


Teza je opravdu skvělé a dojemné drama s nápaditým scénářem. Pokud hledáte zajímavý a kvalitní film s trochou humoru, Teza ke stažení vás určitě nezklame. Obzvlášť, když si stáhnete i titulky nebo rovnou film s cz dabingem.