Škola života

Škola života

Žánr: Drama    Rok: 2009      STÁHNOUTSHLÉDNOUT

Píše se rok 1961 a atraktivní, chytrá, šestnáctiletá studentka Jenny (C. Mulligan) poslouchá desky Juliette Greco, ochutnává počátky ženství, sní o výjimečných zážitcích a životě zahaleném do cigaretového dýmu „gauloisek“. Vítejte v poválečném, předbeatlovském Londýně v době, kdy upjaté maloměstské poměry dávají jen stěží tušit, že zlatá šedesátá už klepou na dveře... Film je adaptací memoárů novinářky Lynn Barber. Do režisérské židle usedla dánská režisérka Lone Scherfig (Wilbur se chce zabít, Italština pro začátečníky) a scénář napsal známý spisovatel Nick Hornby (Všechny moje lásky, Jak na věc). (oficiální text distributora)

TRAILER K FILMU
MOŽNOSTI FILMU
SOCIÁLNÍ SÍTĚ


TAGY


Škola života online ke shlédnutí. Škola života download ke stažení. Škola života cz titulky a český dabing. Education download, trailer, avi

DALŠÍ FILMY Z ŽÁNRU Drama
Číňan

Číňan (2005)

Keld je instalatér a po pětadvaceti letech jej opouští manželka, otrávená letargií jeho duše i těla. Mlčenlivý muž se náhle ocitá před nelehkým úkolem - překonat apatii, která beze zbytku zaplnila jeho osiřelý byt. Náhoda jej přivede do čínského bistra, kde se seznámí s rozvětvenou rodinou majitele. A právě nový kamarád Feng po několika týdnech požádá Kelda o službu za patřičnou finanční náhradu. Má se oženit s Fengovou mladší sestrou a umožnit jí tak zůstat s rodinou v Dánsku. Slovo melodrama sice dnes už zní poněkud staromódně, ovšem druhý celovečerní snímek Henrika Rubena Genze dokazuje, že lze naplnit jeho žánrové schéma i bez hysterického týrání divákova nitra. Jemně laděnému a v náznacích vedenému vyprávění do značné míry napomáhá mlčenlivá intenzita hereckých výkonů hlavních představitelů. Keldova odzbrojující citová neobratnost tiše souzní s půvabnou křehkostí mladé Číňanky, ztělesněné greenawayovskou herečkou Vivian Wuovou. (MFF Karlovy Vary) (oficiální text distributora)

Invictus: Neporažený

Invictus: Neporažený (2009)

Nový film v režii čtyřnásobného držitele Oscara® Clinta Eastwooda („Million Dollar Baby,” „Nesmiřitelní”), “Invictus” vypráví pravdivý příběh o tom, jak Nelson Mandela (Morgan Freeman) spojil síly s kapitánem jihoafrického rugby týmu Francoisem Pienaarem (Matt Damon), aby pomohl sjednotit zemi. Nově zvolený prezident Mandela ví, že jeho národ zůstává po apartheidu stále ještě rasově i ekonomicky rozdělen. Věří, že může svůj lid spojit přes sport, proto se rozhodne sjednotit hráče rugby, kteří patří v celosvětovém měřítku mezi outsidery. Jihoafrický rugby tým nakonec postoupí na Světový pohár roku 1995. (oficiální text distributora)

Varsity blues

Varsity blues (1999)

Jonathan "Mox" Moxon (James Van Der Beek) je akademicky nadaný hráč týmu West Canaan. Přes svou relativní popularitu ve škole se snadno spřátelí s ostatními hráči a taky s inteligentní módní přítelkyní Jules Harbor (Amy Smart). Přesto všechno je Mox se svým životem nespokojen. Chce odejít z Texasu do školy na Brown University, nemá rád svého fotbalem posedlého otce a děsí ho představa hrát fotbal pod legendárním trenérem Budem Kilmerem (Jon Voight). Kilmer totiž musí za každou cenu všechno vyhrát. Jeho bezohledná filozofie si nakonec vybírá svou daň na nadějném Lancu Harborovi (Paul Walker), Moxově nejlepším příteli. A právě od Moxe se čeká, že svého přítele v týmu Coyotes nahradí. Povede se Coyotes vyhrát 23. divizní titul? (oficiální text distributora)

Requiem

Requiem (2001)

Film podle scénáře autora Nezvané Edwarda Redlińskiego. Statkář Bartoloměj – velká autorita pro celou vesnici – je známý svými znamenitými projevy na pohřbech. Ovšem jednoho dne zjistí, že už je příliš starý na to, aby své povinnosti vykonával sám, a rozhodne se vyhledat svého nástupce.Requiem (2001) je sedmý celovečerní film polského režiséra Witolda Leszczynského, kterého si čeští diváci mohou spojit zejména s tituly Život Matouše (Zywot Mateusza, 1967), Nezvaná (Konopielka, 1981) nebo Sekerezáda (Siekierezada, 1985).Leszczynski si ve své na počet snímků relativně skromné, ale výrazně osobité tvorbě vybudoval charakteristický režijní rukopis, který neopouští ani v případě filmu Requiem. Podobně jako v předchozích filmech natočil poetickou, vizuálně působivou podívanou, ve které vše plyne klidným, venkovským rytmem. Lidé tu žijí v harmonii s přírodou, přestože civilizace se všemi svými výdobytky klepe na jejich dveře a srdce a ruší jejich generacemi nabytý klid a pocit jistoty a bezpečí. Právě sem je zasazen příběh chudého starého statkáře Bartoloměje, který je známý svými znamenitými projevy na pohřbech. Pokaždé, když totiž někdo zemře, celá vesnice znejistí, protože se nikdo neumí vypořádat se smrtí. Bartoloměj se tak stal pro své „umění“ autoritou, protože jako jediný umí promlouvat k Bohu a hledá odpovědi na otázky, kterých se většina jeho sousedů bojí: Co je to duše? Mají ji stromy a zvířata? Co se s námi děje po smrti? Ovšem jednoho dne i on zjistí, že je už příliš starý na to, aby své povinnosti vykonával sám a rozhodne se hledat svého nástupce. Ale může vůbec najít mezi těmi neustále se za něčím honícími a na zemi pevnýma nohama stojícími lidmi někoho, kdo ho nahradí?Leszczynskému se podařilo zachytit v básnických obrazech kouzelný svět vesnice – svět, ve kterém se skutečnost přirozeně mísí s neskutečnem a život se smrtí. Velkou zásluhu na této svébytné verzi „magického realismu“ má také kameraman Zbigniew Wichłacz, kterému se polskou vesnici podařilo zachytit v nebývale poetické, téměř zidealizované podobě. Zároveň tvůrci zobrazují jednu pravdu, kterou všichni dávno známe: před smrtí nelze uniknout, jsme si před ní všichni rovni. Současně také naznačují, že – pokud jsme prožili svůj život v pravdě a dobré víře – tak se rozhodně nemáme čeho bát.Requiem, které vzniklo podle scénáře autora Nezvané Edwarda Redlińskiego, spojuje s předchozími Leszczynského filmy – zejména pak snímkem Život Matouše – také herecké obsazení: v hlavní mužské roli se objeví fenomenální Franciszek Pieczka a postavu Olgy – nenaplněné Bartolomějovy lásky – hraje herečka Anna Milewska, která v Leszczynského filmovém debutu ztvárnila Matoušovu sestru Olgu. Sám režisér označil snímek jako „requiem své tvorby“. „Je to film o kráse světa, o lásce a smrti, o citu a brutalitě,“ dodává Leszczynski.(Pavla Bergmannová, LFŠ 2007) (oficiální text distributora)

Merlin

Merlin (2008)

Príbehy mladého čarodejníka Merlina (Colin Morgan) od jeho prvého stretnutia s mladým nafúkaným Artušom (Bradley James), Morganou (Katie McGrath) či Guinevere (Angel Coulby). Nemá to jednoduché, na Kamelote je už 20 rokov prísne zakázaná akákoľvek mágia a čarodejníci sú bez milosti popravovaní - a Artuš či kráľovstvo sú neustále v nebezpečenstve. (MoiJe)


Byli jste na premiéře filmu Škola života v kině? Ne? Tak to napravjte a určitě si na tento skvělý film zajděte. Nebo můžete sledovat zde a film si stáhnout zdarma i s titulkami a cz dabingem. Škola života má totiž velké ambice stát se nejlepším filmem roku!