Šedá zóna

Šedá zóna

Žánr: Drama    Rok: 2001      STÁHNOUTSHLÉDNOUT

Když velitelé koncentračního tábora Osvětim sestavili speciální komando z židovských vězňů, slíbili jeho členům několik měsíců života navíc za spolupráci při bestiálním vyhlazování ostatních Židů. Členům komanda se podařilo zorganizovat ozbrojenou vzpouru, jedinou, ke které v tomto vyhlazovacím táboře došlo. Na samém jejím začátku objevila skupina čtrnáctiletou dívku, která zázrakem přežila hromadnou popravu v plynové komoře. A tak záchrana jediného lidského života ohrozila akci, která mohla zachránit tisíce jiných... (oficiální text distributora)

TRAILER K FILMU
MOŽNOSTI FILMU
SOCIÁLNÍ SÍTĚ


TAGY


Šedá zóna online ke shlédnutí. Šedá zóna download ke stažení. Šedá zóna cz titulky a český dabing. Grey Zone download, trailer, avi

DALŠÍ FILMY Z ŽÁNRU Drama
Dar

Dar (2009)

Poklidný předměstský život dobře situované rodiny Brewerových nečekaně rozvrátí šokující smrt staršího syna Bennetta. Otec, matka i mladší bratr se s náhlou ztrátou blízké osoby snaží vyrovnat každý po svém, dobrovolnou izolovanost jejich paralelních světů však „naruší“ Bennettova nová přítelkyně. Je pevně rozhodnuta dozvědět se více o mladíkovi, se kterým ji pojila krátká, ale intenzivní romance. Debutující Shana Festeová natočila nečekaně vyzrálou studii o vyrovnávání se s bolestí, aniž by sklouzla k povrchnímu sentimentu. Její intenzivní psychologický vhled pod zdánlivě idylický povrch středostavovské rodiny byl inspirován dramatem Roberta Redforda Obyčejní lidé. Skvělým Susan Sarandonové a Pierci Brosnanovi v rolích rodičů se svým hereckým výkonem přinejmenším vyrovná jedna z nejtalentovanějších hereček současnosti, Britka Carey Mulliganová. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

Indián

Indián (1999)

Ve 30. letech 20. století byl mladý Indián jménem Archie Sivá sova lovcem. Po setkání s krásnou Indiánkou zjistil, že bezohlední bílí lovci kožešin se svými moderními zbraněmi ničí jeho domov a rozhodl se je zastavit. Ze Sivé sovy se stal nejslavnější Indián své doby, bojovník za záchranu přírody před civilizací, kterého jeho cesta nakonec zavedla až před anglického krále do Buckinghamského paláce. (oficiální text distributora)

Shekarchi

Shekarchi (2010)

Ali žije v dnešním Teheránu, a přestože pracuje v noci, snaží se být co nejvíc se svou manželkou a malou dcerkou. Betonové město jej ale svírá, čas od času vyjíždí lovit do blízkých lesů. Celá země je nervózní z nadcházejících voleb a při jedné demonstraci padne výstřel, který tvrdě zasáhne do Aliho života. Muž s puškou, který nemá co ztratit, se začne mstít. Poslední snímek režiséra íránského původu Raffiho Pittse, který ztvárnil i hlavní postavu, je především osobním obrazem dnešního Íránu. Ten je především policejním státem, v něm obyčejní lidé trpí bez možnosti rozřešení. (FebioFest)

Jmenuji se Joe

Jmenuji se Joe (1998)

Ve svém snímku JMENUJI SE JOE se režisér Ken Loach opět věnuje hrdinům z okraje společnosti a jejich bezvýchodné životní situaci. Vypráví tentokrát o osmatřicetiletém nezaměstnaném abstinujícím alkoholikovi Joeovi, který se pokusí dostat bývalého narkomana a svého přítele Liama i s jeho rodinou ze spárů drogového překupníka. To však vážně ohrozí Joeův vlastní nadějný milostný vztah se zdravotnicí Sárou (oficiální text distributora)

Partner

Partner (1968)

V roku 1968, roku neslávne známych študentských nepokojov v Paríži, natočil Bertolucci experimentálny film, silno ovplyvnený francúzskou novou vlnou a čiastočne aj Dostojevského Dvojníkom s názvom Il Sosi alebo Partner. Zložitá snímka skúma taliansku klímu 60. rokov, kde vládla ťažká kultúrna a politická kríza. Mladík Jakob (Pierre Clémenti), študent ovplyvnený Karlom Marxom a modernou filozofiou, sa snaží zmeniť povojnové Taliansko a so skupinou mladých idealistov plánujú rôzne akcie a zásahy. Trpí však duševnou chorobou, schizofréniou, navyše je bezhlavo zamilovaný do dcéry učitela miestnej univerzity, a preto si musí vybrať medzi láskou a revolučnými ideálmi zúriacimi v jeho duši. Bertolucci experimentuje s pohybmi a uhlami kamery, ponúka pestré farby a pôsobivú hudbu Ennia Morricioneho. Neprekračuje len hranice kinematografie, ale aj témy, ktoré boli v tom čase tabu - politika a sex. (jaklee)


Přijďte sem a sledujte Šedá zóna online zadarmo. Shlédnul jsem tento film a vybral jsem si z megavideo, rapidshare i warez! Jsou i nějaké titulky pro Šedá zóna nebo trailer ke stažení?. Je to skvělý film a doporučuji, abyste na něj zašli, poslechněte si i jeho soundtrack!