Šedá zóna

Šedá zóna

Žánr: Drama    Rok: 2001      STÁHNOUTSHLÉDNOUT

Když velitelé koncentračního tábora Osvětim sestavili speciální komando z židovských vězňů, slíbili jeho členům několik měsíců života navíc za spolupráci při bestiálním vyhlazování ostatních Židů. Členům komanda se podařilo zorganizovat ozbrojenou vzpouru, jedinou, ke které v tomto vyhlazovacím táboře došlo. Na samém jejím začátku objevila skupina čtrnáctiletou dívku, která zázrakem přežila hromadnou popravu v plynové komoře. A tak záchrana jediného lidského života ohrozila akci, která mohla zachránit tisíce jiných... (oficiální text distributora)

TRAILER K FILMU
MOŽNOSTI FILMU
SOCIÁLNÍ SÍTĚ


TAGY


Šedá zóna online ke shlédnutí. Šedá zóna download ke stažení. Šedá zóna cz titulky a český dabing. Grey Zone download, trailer, avi

DALŠÍ FILMY Z ŽÁNRU Drama
Ztráty a nálezy - Šest pohledů jedné generace

Ztráty a nálezy - Šest pohledů jedné generace (2005)

Kolektívny projekt šiestich mladých režisérov z krajín strednej a východnej Európy predstavuje šesť filmových poviedok, spojených ústrednou témou generácie. Je to prvá postkomunistická generácia, ktorá vyrástla v turbulentnom období politických zmien, krehkých mladých demokraciách či vojnových konfliktoch a dnes má zaujať svoje miesto vo svete. Každý z talentovaných filmových režisérov priniesol svoj osobný pohľad na problém spoločenských zmien a medzigeneračných vzťahov, ktoré dotvárajú obraz súčasnosti. Bulharská poviedka zachytáva dve tváre svadobného rituálu a konfrontuje tak platnosť tradičných hodnôt s rýchlym technologickým pokrokom. Rumunský príbeh rozpráva o vidieckom dievčati, ktoré musí kvôli operácii chorej matky obetovať svojho obľúbeného cvičeného moriaka. Bosniansky príspevok je portrétom dvoch dievčat z mesta rozdeleného etnickými a náboženskými konfliktami, ktoré sa narodili v ten istý deň, no zatiaľ si k sebe nemohli nájsť cestu. Poviedka z Maďarska je temnou úvahou o stopách minulosti, ktorej po smrti matky musia čeliť brat so sestrou. V srbskom príbehu sa za kurióznych okolností stretnú matka s dcérou, aby si v električke rútiacej sa plnou rýchlosťou s pokazenými brzdami narýchlo vyjasnili svoje medzigeneračné problémy. Jednotlivé poviedky, ktorým nechýba humor ani vážnosť, spája veselý animovaný film z Estónska. Režiséri týchto malých pôsobivých diel už medzičasom na seba upozornili i úspešnými celovečernými filmami a pozbierali za ne i prvé ocenenia. Medzi nimi nájdeme rumunského víťaza Zlatej palmy z Cannes Christiana Mungiu (za film 4 mesiace, 3 týždne a 2 dni), či držiteľku Zlatého medveďa z Berlinale Jasmilu Zbanic (za film Grbavica). (oficiální text distributora)

Přepadení v poušti

Přepadení v poušti (2007)

Aniž by věděl jak a proč, ocitá se Eddie sám uprostřed Mohavské pouště v jakési podivné hře, kterou nikdy nechtěl hrát. Jen pomocí vysílačky je ve spojení s člověkem, který ho sem dostal. Představil se jako Jimmy, ale neřekl, o co mu jde, proč si vybral právě Eddieho, ani jestli ho zabije, nebo nechá žít. Jedno je ale jasné, chce, aby Eddie trpěl a sáhl si až na dno svých sil a svého černého svědomí. Aby chtěl raději zemřít, než dál snášet Jimmyho krutou a zlomyslnou hru… (oficiální text distributora)

Fighter

Fighter (2010)

Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Ben X

Ben X (2007)

Ben byl vždycky jiný. Je to autista. A nyní, v čase dospívání, je jeho jinakost vidět lépe než kdy dřív. Jeho život se dělí na dvě poloviny. V té první, která přináleží existenci ve virtuální realitě online počítačové hry ArchLord, je nebojácným hrdinským rytířem, který si vždy ví rady a nikdy neselhává v boji s bezprávím. A druhou polovinou je pak jeho reálné bolestné bytí věčně utlačovaného tichého outsidera, pro nějž je každý nový den dalším strašlivým peklem. Když ale začne školní šikana přesahovat únosnou mez, rozhodne se Ben, kterého ve vynikajícím belgicko – nizozemském koprodukčním dramatu ztělesnil Greg Timmermans, k protiútoku. Pak mu však nečekaně zkříží cestu Scarlite, jeho věrná družka ze hry, kterou nikdy dříve doopravdy nepotkal. Možná by však i ona mohla zapadnout do jeho plánu. Posledních dvacet minut snímku pak dokazuje, že nominace na Evropskou filmovou cenu a tři trofeje z mezinárodního filmového festivalu v Montrealu nebyly v případě debutového snímku režiséra Nica Balthazara uděleny vůbec náhodně. (oficiální text distributora)

Životní jistoty

Životní jistoty (2001)

V tomto filmu sledujeme osudy čtyř rodin z předměstí, které se musí vyrovnat s různými životními problémy a těžkostmi. Život Esther Goldové (Closeová) se točí jen okolo nemocného syna, Jim Train (Mulroney) prožívá zmatky, když ho v práci přeskočí a není povýšen, rodina Annette Jenningsové (Clarksonová) se plete do jejího rozvodu a Helen Christiansonová (Placeová) musí konečně něco udělat se svým životem. (oficiální text distributora)


Přijďte sem a sledujte Šedá zóna online zadarmo. Shlédnul jsem tento film a vybral jsem si z megavideo, rapidshare i warez! Jsou i nějaké titulky pro Šedá zóna nebo trailer ke stažení?. Je to skvělý film a doporučuji, abyste na něj zašli, poslechněte si i jeho soundtrack!